Quebonafide przyjedzie busem Red Bulla do Częstochowy. Fani rapera wywalczyli koncert w swoim mieście!


08 maja 2018

Obserwuj nas na instagramie:

To dopiero nazywa się mobilizacja!

Quebonafide zajedzie busem Red Bulla do Częstochowy – 8 miasta, które znalazło się na mapie trasy Red Bull Music Presents: Quebonafide on Tour. A to wszystko za sprawą wytrwałości i mobilizacji fanów rapera!

Pierwszy raz w historii Red Bull Music Presents głosowanie na miasta, w których ma zatrzymać się muzyczny autobus, miało tak dynamiczny i niespodziewany przebieg. Zażarta rywalizacja na głosy trwała do ostatnich sekund i finalnie zakończyła się remisem między dwoma miastami – Słupskiem i Częstochową. Na oba miasta oddano po 28044 głosów. Regulamin głosowania przewiduje, że w takiej sytuacji zwycięzcą zostaje miasto, na które decydujący głos został oddany wcześniej. Po dogłębnej analizie wyników okazało się, że Częstochowa ze Słupskiem przegrała zaledwie o… sekundę, a tym samym nie dostała się do siódemki miast na trasie. Ale fani Quebonafide z Częstochowy się nie poddali i walczyli dalej!

Niemal natychmiast po ogłoszeniu wyników Młodzieżowa Rada Miasta Częstochowa oraz uczniowie częstochowskich szkół wspierani przez portal Aktywna Częstochowa oraz Częstokocham wystosowali oficjalne pismo z wnioskiem o zorganizowanie koncertu w swoim mieście. Niestety z powodów logistycznych i produkcyjnych otrzymali odpowiedź negatywną. To jednak nie zraziło częstochowskich fanów. Wręcz przeciwnie wzmocniło ich determinację! Do siedziby Red Bulla w Warszawie przyjechała reprezentacja Młodzieżowej Rady Miasta Częstochowa, która w imieniu wszystkich głosujących złożyła ponad kilka tysięcy petycji o zorganizowanie dodatkowego koncertu. Każdego dnia oficjalne kanały social media Red Bulla oraz artysty wysyłane były setki próśb w tej sprawie. 

W końcu się udało! Widząc niesamowity odzew fanów Quebonafide wraz z organizatorami trasy zdecydowali, że podczas trasy Red Bull Music Presents: Quebonafide on Tour odbędzie się ósmy koncert – oczywiście w Częstochowie.

Trasa Red Bull Music Presents: Quebonafide odbędzie się miedzy 3 a 30 czerwca. Daty poszczególnych koncertów zostaną ogłoszone wkrótce.

To dopiero nazywa się mobilizacja! Quebonafide zajedzie busem Red Bulla do Częstochowy – 8 miasta, które znalazło się na mapie trasy Red Bull Music Presents: Quebonafide on Tour. A to wszystko za sprawą wytrwałości i mobilizacji fanów rapera! Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →