Przekrój wraca! Będzie kwartalnikiem kulturalnym


14 grudnia 2016

Obserwuj nas na instagramie:

Nieobecny od trzech lat Przekrój wraca do kiosków w formie kwartalnika o kulturze i społeczeństwie. Pierwszy numer już w poniedziałek.

O powrocie Przekroju mówiło się nawet częściej niż o kolejnej odsłonie Machiny i chyba nikt już nie wierzył w to, że jedna z najważniejszych społeczno-kulturalnych gazet wkrótce wróci na rynek. Tymczasem nowy numer Przekroju niespodziewanie trafi do kiosków już 19 grudnia.

Przekrojem kieruje fotograf Tomasz Niewiadomski, który nadał znanemu czasopismu inną formułę – nie tygodnia, a kwartalnika. Poprzedni wydawca Przekroju – Gremi Media – sprzedał tytuł fotografowi Tomaszowi Niewiadomskiemu za 7 mln zł. Nowy Przekrój podobno koncentrować ma się mocniej na tematach związanych ze sztuką, zwłaszcza sztukami wizualnymi, a nie na sprawach społecznych.

W nowej odsłonie gazeta ma format A3, liczy 148 stron i kosztuje 14,90 zł. Szata graficzna nawiązuje do tradycji pisma i oparta jest głównie nie na zdjęciach, a rysunkach i grafikach – głównym rysownikiem magazynu jest nikt inny, jak sam Marek Raczkowski. W Przekroju znajdziemy m.in. felietony, wywiady z artystami, krótkie formy literackie, artykuły o architekturze, nauce, sztuce, psychologii i sporcie, fotoreportaże, komiks oraz różne autorskie formy. Będą też recenzje książek, filmów, płyt, spektakli, wystaw i gier.

Pierwszy numer nowego Przekroju ukaże się w nakładzie 50 tys. egz. i będzie dystrybuowany w 8 tys. punktów, głównie kioskach Ruchu i punktach obsługiwanych przez Kolporter. Wiosną ma ruszyć strona internetowa czasopisma, na której znajdzie się także całe archiwum dotychczasowych numerów.

źródło: Wirtualne Media, Press

Sprawdź także:
Naprawdę Nieśmieszne Rysunki: W życiu nie ma puenty :’(

Nieobecny od trzech lat Przekrój wraca do kiosków w formie kwartalnika o kulturze i społeczeństwie. Pierwszy numer już w poniedziałek. O powrocie Przekroju mówiło się nawet częściej niż o kolejnej odsłonie Machiny i chyba nikt już nie wierzył w to, że jedna z najważniejszych społeczno-kulturalnych gazet wkrótce wróci na rynek. Tymczasem nowy numer Przekroju niespodziewanie […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →