Poznański klub Eskulap oficjalnie zamknięty


10 października 2016

Obserwuj nas na instagramie:

Klub Eskulap, jedno z najważniejszych koncertowych miejsc Poznania, został zamknięty. Uniwersytet Medyczny, który jest właścicielem klubu, nie wznowił jego działalności.

Eskulapem, który był stałym punktem tras koncertowych największych gwiazd polskiej i światowej muzyki, przez ostatnie zarządzała firma Outside Media, która wynajmowała lokal od Uniwersytetu Medycznego. Władze uczelni nowego najemcę chciały znaleźć w konkursie, który miał być rozstrzygnięty do końca sierpnia. Konkurs został jednak unieważniony – zgłoszono do niego dwie oferty i żadna nie spełniła oczekiwań uniwersytetu.

10432968_684963401559164_3648748854965266570_n

Decyzja, czy zostanie ogłoszony nowy konkurs, miała zapaść w ciągu miesiąca. Tak się jednak nie stało. Oficjalne oświadczenie o zamknięciu klubu opublikowała na profilu Eskulapa firma Outside Media.

Eskulap znika z mapy Poznania

“6 września 2016 roku zakończył swoją działalność Klub Eskulap jaki znaliście z ostatnich 5 lat. Uniwersytet Medyczny bez opublikowania powodu nie wznowił działania tego miejsca, tak zasłużonego dla kultury miasta Poznania.

Eskulap istniał od 1976 roku i był miejscem na mapie miasta powszechnie kojarzonym z koncertami. Najbardziej niepokojące jest to, że nie zyskał on akceptacji władz UMP w okresie kiedy święcił swoje największe sukcesy, mierzone oferowanym repertuarem oraz prowadzoną polityką remontowo-rewitalizacyjną. Po raz pierwszy w historii Klubu, kojarzonego do tej pory jako miejsce obskurne, wręcz brudne i kompletnie niedoinwestowane, próbowano coś zmienić. Po raz pierwszy w historii Klubu pojawiło się znakomite wyposażenie techniczne i także po raz pierwszy w historii Klubu na konto Uniwersytetu systematycznie spływała na czas spora kwota opłat ze strony Operatora – firmy Outside Art” – napisano w oświadczeniu, którego pełna treść dostępna jest na fanpage’u klubu.

Sprawdź także:
Nowy klub na koncertowej mapie Łodzi. Zagrają Rebeka, BOKKA i Mikromusic

Klub Eskulap, jedno z najważniejszych koncertowych miejsc Poznania, został zamknięty. Uniwersytet Medyczny, który jest właścicielem klubu, nie wznowił jego działalności. Eskulapem, który był stałym punktem tras koncertowych największych gwiazd polskiej i światowej muzyki, przez ostatnie zarządzała firma Outside Media, która wynajmowała lokal od Uniwersytetu Medycznego. Władze uczelni nowego najemcę chciały znaleźć w konkursie, który miał […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →