Poznańska Arena zostanie zmodernizowana. Zobaczcie wizualizacje


07 października 2019

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Dziś odbyła się konferencja prasowa dotycząca modernizacji Hali Widowiskowo-Sportowej Arena w Poznaniu. Sprawdźcie, jak będzie wygląć po zmianach.

Poznańska Arena została oddana do użytku w 1974 roku. Od tego czasu wystąpiły tam gwiazdy światowego formatu, m.in.: Iron Maiden, Boney M, Katie Melua, Backstreet Boys, Ray Charles czy Leonard Cohen. Odbyły się tam również ważne wydarzenia sportowe.

Modernizacja Hali Widowiskowo-Sportowej Arena w Poznaniu

Zarządzające Areną Międzynarodowe Targi Poznańskie przedstawiły dziś projekt modernizacji charakterystycznego obiektu oraz jego otoczenia. Elewacja budynku pozostanie niezmieniona, zmiany dotyczyć będą dachu oraz wnętrza Areny.

Prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak zapowiada, że po zakończeniu remontu obiekt stanie się nowoczesny i funkcjonalny:

Arena to historyczny punkt na mapie Poznania, do którego wielu mieszkańców czuje sentyment. W nowej odsłonie stanie się obiektem nowoczesnym, spełniającym współczesne standardy, nie tracąc przy tym swoich historycznych walorów. Wraz z przylegającą przestrzenią publiczną będzie tętniącym życiem miejscem atrakcyjnym dla mieszkańców i turystów.

Po zmianach, przy wydarzeniach sportowych na trybunach zasiądzie maksymalnie 6500 osób. Koncerty natomiast pomieszczą 9000 widzów. Trybuny będą mobilne, dzięki czemu możliwe będzie ich całkowite złożenie i pozostawienie pustej płyty. Obecnie w Arenie odbywać się mogą wydarzenia do 3600 osób. Dodatkowo, w sąsiedztwie hali powstanie trzypoziomowy parking dla 700 samochodów.

Zobaczcie, jak to będzie wyglądało:

arena
arena
arena
arena

O tym, że Arena wymaga remontu, mogliśmy się przekonać chociażby w ubiegłym roku, kiedy miały się tam odbyć koncerty Dawida Podsiadło. Musiały one zostać przeniesione na MTP po tym, jak w hali zawaliła się część sufitu.

Prace modernizacyjne zaplanowane są na lata 2020-21.

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku: