Poznajcie zespół People Club. Właśnie wydali nowy singiel „Francine”


26 stycznia 2021

Podziel się newsem:

People Club to pięcioosobowy zespół tworzony przez muzyków z różnych zakątków świata. Właśnie ukazał się ich nowy singiel Francine. Poznajcie ich!

Reklama

Muzycy z People Club mieszkają w Berlinie, ale nikt z nich nie jest Niemcem. W skład zespołu wchodzi dwójka Australijczyków, Nowozelandczyk, Anglik i Amerykanka. Poznali się online, gdy gitarzysta Saxon Gable zamieścił ogłoszenie, że poszukuje outsiderów-indywidualistów do nowego zespołu. Przez pierwszy rok nagrali ponad 40 kompozycji, a dwie z nich trafiły na ich pierwszą „12”- tkę: Lonesome / Better.

People Club twierdzą, że grają soul: „muzykę emocji, która jest wyrazem walki uciśnionych”. Inspirują ich Mac De Marco, Marvin Gaye, John Lennon i Gil Scott-Heron.

People Club
fot. Anna Wyszomierska

People Club singlem Francine zapowiadają nową EPkę

W 2020 roku zespół planował występy przed większa publicznością na festiwalach. Te jednak, ze względu na pandemię nie doszły do skutku. People Club nie zniechęcili się jednak i wykorzystali lockdown na prace nad nowym materiałem. Efektem tego jest EPka Take Me Home, która ukaże się w maju.

Wydawnictwo zapowiada świeżutki singiel Francine. Porusza on tematy uzależnienia i braku miłości. Tak opisują go członkowie zespołu:

Piosenka przemawia głosem lamentującego partnera, którego kochanka (Francine) jest bezradnie uzależniona od narkotyków. Francine już dawno straciła zainteresowanie swoim związkiem z narratorem i spędza cały dzień siedząc w fotelu, jedząc fast foody i oglądając telewizję komediową przy niskim poziomie głośności.

To piosenka o zaangażowaniu i tym, jak miłość może zniknąć, pozostawiając za sobą tylko niegodziwość.

People Club – Francine

People Club to pięcioosobowy zespół tworzony przez muzyków z różnych zakątków świata. Właśnie ukazał się ich nowy singiel Francine. Poznajcie ich! Muzycy z People Club mieszkają w Berlinie, ale nikt z nich nie jest Niemcem. W skład zespołu wchodzi dwójka Australijczyków, Nowozelandczyk, Anglik i Amerykanka. Poznali się online, gdy gitarzysta Saxon Gable zamieścił ogłoszenie, że […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.