Powstanie remake Króla Lwa. Nakręci go reżyser Księgi Dżungli


30 września 2016

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

The Walt Disney Company potwierdziło, że najbardziej ukochany animowany film wszech czasów do czeka się remake'u w technice live-action.

Księga Dżungli zrobiła na widzach wrażenie efektami specjalnymi i zarobiła na całym świecie 960 milionów dolarów. Disney idzie więc za ciosem i na warsztat bierze film, na którym wszelkie eksperymenty mogą skończyć się zniszczeniem dzieciństwa millenialsów na całym świecie.

giphy-64

Król Lew, wyreżyserowany przez Rogera Allersa i Roba Minkoffa i wydany w 1994 roku, od czasu premiery przez 16 lat był najlepiej zarabiającym filmem animowanym – do 2010 roku, kiedy ten tytuł przejęło Toy Story 3. W 2011 roku film doczekał się konwersji do formatu 3D, co dało Disneyowi kolejny zastrzyk gotówki przy pomocy tego samego produktu. Teraz Król Lew dołączył do animacji oczekujących na remake do wersji live-action – w kolejce są także Piękna i Bestia oraz Mała Syrenka.

Na razie nieznane są szczegóły obsady, ani data premiery. Film wyreżyseruje Jon Favreau, twórca remake’u Księgi Dżungli – która przecież zawierała ludzką, zagraną przez człowieka postać. Ciężko wyobrazić sobie, jak w tej formule może wyglądać Król Lew.

Sprawdź także:
Wpuszczają psy do kina! Londyn i Poznań najpierw, Białystok i Warszawa w kolejce

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku: