Facebook/Ondinata. Songs for Ondine

Polscy artyści w niezwykłym charytatywnym projekcie ściągają Klątwę Ondyny


03 marca 2021

Podziel się newsem:

Z inicjatywy Magda Hueckel i Tomasza Śliwińskiego narodził się szczególny projekt Ondinata. Songs for Ondine. To dwupłytowe wydawnictwo, na którym udzielili się różni artyści ma wspomóc chorych na nieuleczalną Klątwę Ondyny.

Klątwa Ondyny – próby złamania

Pieśń Ondyny to muzyczny projekt, który wspiera badania nad lekiem na CCHS – Klątwę Ondyny oraz rozwija świadomość o chorobie. To rzadkie, genetyczne schorzenie – kiedyś brakowało perspektyw na jej leczenie, obecnie życie z nią jest odrobinę – odrobinę – łatwiejsze. A lekarstwo, być może wejdzie na rynek w 2028 roku. Za siedem lat.

To potencjalnie śmiertelna choroba, a jej podstawowym objawem jest niewydolność oddechowa. Brak możliwości złapania tchu. Wszyscy dotknięci klątwą wymagają dożywotniego wspierania wentylacji – niektórzy przez dosłownie cały czas, inni, „tylko” podczas snu.

W Polsce zdiagnozowano ją u ponad 30 osób, na całym świecie choruje na nią około 1200 pacjentów. Obecnie dolegliwość jest nieuleczalna.

Klątwa Ondyny - polscy artyści w charytatywnym projekcie
Facebook/Ondinata. Songs for Ondine

Klątwa Ondyny – artyści kołyszą do snu

Płyta powstawała sześć lat, by w końcu ukazać się w obecnej formie. Dwupłytowe wydawnictwo zawiera przejmujące, uspokajające kołysanki oraz niepokojące, mocno emocjonalne utwory. Album jest niezwykle różnorodny, znajdują się na nim kawałki w języku polskim, angielskim oraz ukraińskim, wypełnia go także muzyka instrumentalna, wykonania a capella oraz dźwięki bliskie wszystkim chorym na Klątwę Ondyny – dźwięki respiratora.

Na dwóch płytach, noszących wspólny tytuł Ondinata. Pieśni dla Ondyny udzielili się polscy artyści m.in.: Kayah, Julia Marcell, Ania Karwan, Sebastian Wypych, Jacek Cygan, Michał Salomon, Bartek Wąsik, Ralph Kaminski, czy Joanna Halszka Sokołowska.

Klątwa Ondyny - polscy artyści w charytatywnym projekcie
Facebook/Ondinata. Songs for Ondine

Klątwa Ondyny – nie bój się zasnąć

Pierwsza część albumu, zatytułowana Hush-a-bye jest muzyczną historią o życiu z widmem klątwy dyszącej w kark. Opowiada o nocach chorych oraz ich opiekunów. O tym, jakie są ich sny oraz marzenia.

Druga, De Profundis, jest mroczniejsza. Trudniejsza, przesiąknięta symboliką, deformacjami, mocno zaznaczonymi emocjami – tymi negatywnymi, jak złość oraz niepewność oraz tymi dobrymi, jak nadzieja. Ma wiele interpretacji, wiele poziomów, zmutowanych – jak gen odpowiadający za Klątwę Ondyny.

Projekt można wesprzeć na stronie odninata.com, zarówno przez zakup płyty oraz dołożenie dobrowolnej cegiełki.


ONDINATA. Songs for Ondine – odsłuch

Part 1: HUSH-A-BYE

Part 2: DE PROFUNDIS

Z inicjatywy Magda Hueckel i Tomasza Śliwińskiego narodził się szczególny projekt Ondinata. Songs for Ondine. To dwupłytowe wydawnictwo, na którym udzielili się różni artyści ma wspomóc chorych na nieuleczalną Klątwę Ondyny. Klątwa Ondyny – próby złamania Pieśń Ondyny to muzyczny projekt, który wspiera badania nad lekiem na CCHS – Klątwę Ondyny oraz rozwija świadomość o […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.