kadr z filmu „Pokolenie Ikea”

Pierwszy teaser „Pokolenia Ikea” już dostępny


18 stycznia 2023

Podziel się newsem:

Do sieci trafiła pierwszy zapowiedź filmu Pokolenie Ikea będącego ekranizacją głośnej powieści Piotra C. o tym samym tytule.

Pokolenie Ikea, czyli z bloga na duży ekran

Kilka miesięcy temu informowaliśmy o tym, że powieść internetowego twórcy, Malcolma XD, zostanie zekranizowana przez Canal+ w formie serialu. Okazuje się, że niedługo zobaczymy adaptację twórczości innego autora wywodzącego się ze świata blogów. Do sieci trafił pierwszy teaser ekranizacji powieści Piotra C. zatytułowanej Pokolenie Ikea. To jego pierwsze dzieło, a jednocześnie nazwa jego bloga, którego prowadzi do dziś. Jak możemy przeczytać w opisie filmu:

Szybki seks nigdy nie był bardziej dostępny – wiedzą o tym bohaterowie „Pokolenia Ikea”, ekranizacji bestsellerowej książki o tym samym tytule, autorstwa Piotra C.. W dobie aplikacji randkowych wszystko jest na wyciągnięcie ręki – noc bez zobowiązań, realizacja fantazji, nowa kochanka, nowy partner. Tylko czy to wystarczy? O takim świecie, z dystansem i ironią, opowiada „Pokolenie Ikea”. To kino erotyczne skupione na męskim bohaterze.

Czy obędzie się bez żenady?

Czego możemy się jednak spodziewać po samej produkcji? Postać Piotra C. budzi spore kontrowersje, niejednokrotnie zarzuca mu się m.in. promowanie toksycznej męskości. Mimo tego jego cztery pierwsze książki sprzedały się w liczbie przekraczającej pół miliona egzemplarzy. Nie gwarantuje to jednak sukcesu scenariuszowego filmu, a oglądając teaser można wręcz mięć wątpliwości, czy uda się twórcom poruszyć tematy damsko-męskie nie robiąc tego w sposób żenujący. Jednak jako, że poniższy fragment trwa niewiele ponad minutę, powstrzymamy się póki co od opinii. W rolę głównego bohatera w Pokoleniu Ikea wciela się Bartosz Gelner, a na ekranie zobaczymy także m.in. Michalinę Olszańską, Pawła Małaszyńskiego, oraz… Majkę Jeżowską. Za kamerą stanie Dawid Gral, dla którego będzie to pełnometrażowy reżyserski debiut.

Teaser Pokolenia Ikea

Mój stary jest fanatykiem wędkarstwa

Jedną z najgłośniejszych ekranizacji internetowej twórczości był film Fanatyk, nakręcony na podstawie słynnej paście o fanatyku wędkarstwa. W postać rzeczonego „starego” wcielił się wówczas Piotr Cyrwus, a za kamerą stanął Michał Tylka. W produkcji wystąpili także Marian Dziędziel, czy znany w internetowym środowisku z roli Janusza Tracza w Plebanii Dariusz Kowalski. Film był nominowany do głównej nagrody na międzynarodowym konkursie filmów krótkometrażowych Dwa Brzegi.

Do sieci trafiła pierwszy zapowiedź filmu Pokolenie Ikea będącego ekranizacją głośnej powieści Piotra C. o tym samym tytule. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej odrzucił Pokolenie […]

Tutaj kupisz swój bilet na koncert lub festiwal!

Biletomat.pl
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →