Oxford Drama powracają. Mamy pierwszy singiel z nowej płyty


14 stycznia 2021

Podziel się newsem:

Wrocławski duet zaprezentował pierwszy singiel zwiastujący najnowszy album. Oxford Drama mają zamiar potwierdzić po raz kolejny, że są jednym z najciekawszych polskich zespołów indie rockowych.

Reklama

Gosia Dryjańska i Marcin Mrówka, duet tworzący Oxford Drama, zadebiutowali sześć lat temu EPką Fluctuations. Od tamtej pory w dyskografia wrocławskiego zespołu poszerzyła się o kolejne, znakomicie przyjęte wydawnictwa, na czele których należy postawić dwa długogrające albumy. Od premiery ostatniego, czyli Songs, w tym roku miną trzy lata. Na szczęście wygląda na to, że Oxford Drama nie każą nam dłużej czekać na nową muzykę.

Oxford Drama - fot. Nelly Valverde
Oxford Drama – fot. Nelly Valverde

Oxford Drama. Piszemy piosenki, jakie chcielibyśmy usłyszeć w radiu

Wrocławska formacja dała się poznać jak utalentowani instrumentaliści, kompozytorzy i tekściarze. Młodzieńcze fascynacje Kevinem Parkerem, Brianem Wilson, Talking Heads czy Grizzy Bear odcisnęły swoje pozytywne piętno nie tylko na stylistyce, ale przede wszystkim na dbałości o brzmienie muzyki Oxford Drama. Każde z ich dotychczasowych wydawnictw to materiał dopieszczony w detalach. Przede wszystkim to materiał najwyższej próby, łączący indie rockowe korzenie zespołu z wpływami dream popu czy surf rocka. Jednak nie o etykiety tu chodzi. Jak sami mówią:

Piszemy piosenki, jakie sami chcielibyśmy usłyszeć w radiu.

Oxford Drama prezentują Not My Friend

Najnowszy utwór zatytułowany Not My Friend jest tylko tego potwierdzeniem. Swoim przykładem, Oxford Drama udowadniają, że muzyka gitarowa trzyma się w Polsce bardzo dobrze. Kolejny raz otrzymaliśmy to, z czego Gosia Dryjańska i Marcin Mrówka zdążyli się już dać poznać – świetnie brzmiący numer ozdobiony arcyprzyjemną partią wokalną Dryjańskiej i tekstem, w którym bez trudu można odnaleźć pierwiastek siebie, bez krzty banału czy infantylności.

Do utworu powstał teledysk autorstwa Jakuba Jakobiszyna.

Oxford Drama – What’s The Deal With Time? Kiedy premiera płyty?

Kawałek jest pierwszym zwiastunem trzeciego albumu w dorobku wrocławskiego duetu. Krążek zatytułowany What’s The Deal With Time? swoją premierę ma mieć wiosną tego roku.

Wrocławski duet zaprezentował pierwszy singiel zwiastujący najnowszy album. Oxford Drama mają zamiar potwierdzić po raz kolejny, że są jednym z najciekawszych polskich zespołów indie rockowych. Gosia Dryjańska i Marcin Mrówka, duet tworzący Oxford Drama, zadebiutowali sześć lat temu EPką Fluctuations. Od tamtej pory w dyskografia wrocławskiego zespołu poszerzyła się o kolejne, znakomicie przyjęte wydawnictwa, na […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.