„Ojciec Chrzestny III” ponownie trafi do kin. Jak zmieni się historia rodu Corleone?


19 listopada 2020

Podziel się newsem:

Ojciec Chrzestny to klasyka kina, tylko gangsterskiego. Francis Ford Coppola dla wszystkich wielbicieli perypetii rodziny Corleone przygotował miłą niespodziankę. Już w grudniu w amerykańskich kinach pojawi się nowa wersja filmu, po korekcie estetycznej i fabularnej. Po premierze, trafi oczywiście na serwisy streamingowe.

Ojciec Chrzestny III – pierwsza myśl zawsze najlepsza?

To nie pierwszy taki zabieg Coppoli, który ma słabość do odnowy swoich wiekowych filmów. Blisko temu do pietyzmu, z jakim restauruje się stare obrazy, by po latach nadal zachwycały tak, jak w momencie odsłonięcia. Tym razem reżyser bierze na warsztat ostatnią część gangsterskiej trylogii, by zaserwować widzom odświeżone kino oraz nieco inną historię. Artysta zdradził, że Ojciec Chrzestny III tym razem będzie osnuty na pierwszym koncepcie, który planował razem z autorem bazowej powieści, Mario Puzo.

Czy to znaczy, że możemy spodziewać się zupełnie innego filmu? Coppola ujawnił, że zarazem początek, jak i koniec opowieści ulegną zmianie, pojawi się kilka nowych scen, zaś niektóre ujęcia zostaną przemontowane. Ponadto – co ucieszy wszystkich miłośników soundtracków – będzie zupełnie nowa ścieżka dźwiękowa. Od ósmego grudnia, film rozhula się po streamingach. Czekacie?

Ojciec Chrzestny

Ojciec Chrzestny III – nowe zakończenie?

Jeżeli jakimś cudem nie znacie historii rodziny Corleone, to doskonała okazja, by nadrobić te klasyki kinematografii w oczekiwaniu na trzecią, zremasterowaną część. Ukaże się ona pod tytułem: Ojciec chrzestny. Coda: Śmierć Michaela Corleone.

Bardzo często filmy rozbite na części mają tendencję do spadającej jakości, lecz w żaden sposób nie jest to regułą. Nie potwierdza się zresztą ona w przypadku Ojca Chrzestnego. Każda część była kasowym hitem, pierwsze dwie zgarnęły po kilka Oscarów, trzecia wprawdzie żadnego, lecz w żaden sposób nie umniejsza to opowieści. Poprowadzonej konsekwentnie, z gangsterskim zacięciem, elegancko zamykającej kroniki rodu Corleone. Tym bardziej warto więc zobaczyć, jak po latach reżyser spojrzał na swoje dzieło i co takiego w nim zmienił. Koniecznie posłuchajcie, co Francis Ford Coppola mówi o nowym Ojcu Chrzestnym.

Ojciec Chrzestny to klasyka kina, tylko gangsterskiego. Francis Ford Coppola dla wszystkich wielbicieli perypetii rodziny Corleone przygotował miłą niespodziankę. Już w grudniu w amerykańskich kinach pojawi się nowa wersja filmu, po korekcie estetycznej i fabularnej. Po premierze, trafi oczywiście na serwisy streamingowe. Ojciec Chrzestny III – pierwsza myśl zawsze najlepsza? To nie pierwszy taki zabieg […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.