fot. kadr z teledysku do piosenki „Melodia Ta”

OGAE Song Contest 2022: Doda jednak nie powalczy z Kylie Minogue, ABBĄ i Harrym Stylesem


27 września 2022

Podziel się newsem:

OGAE Song Contest 2022 miało domknąć się na początku listopada. Jak się jednak okazuje, konkurs został odwołany. Dlaczego?

OGAE nie dla Dody

OGAE Song Contest, czyli coroczny konkurs organizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Konkursu Piosenki Eurowizji, miał nas ugościć wielkim finałem już na początku listopada. Jak się jednak okazuje, format, którego celem jest wyłonienie najlepszej piosenki danego kraju, został odwołany. Tym samym 30 zgłoszonych utworów, w których skład wchodziło również Fake Love Dody, nie powalczy o wygraną. Dlaczego?

Przeczytaj także: OGAE Song Contest 2022 – Doda lepsza od Ralpha Kaminskiego i sanah

OGAE Song Contest
fot. Polsat

Wszystko to przez konflikt między strukturami konkursu OGAE Song Contest. Dotyczył on udziału Rosji, która wytypowała duet popierający aneksję Krymu, a także atak Putina na Ukrainę. Decyzja o akceptacji zgłoszonych reprezentantów spotkała się z rezygnacją klubu OGAE Ukraina, a także wieloma głosami sprzeciwu, w tym polskiego zarządu. Początkowo postawiono na dyskusję, a także rozmowę na temat dalszych losów konkursu, które nie wykluczą reprezentacji Rosji i być może przywrócą również do gry ukraińskich reprezentantów. Jak się jednak okazało, nie było to mądre posunięcie, ponieważ z czasem z konkursu zrezygnowali również reprezentanci klubów w Estonii, Wielkiej Brytanii i Niemiec. Tym samym OGAE International postanowiło całkowicie odwołać tegoroczny format, który według założycieli „stracił ducha przyjaznej rywalizacji”.

Obecne okoliczności oznaczają, że organizacja tegorocznego konkursu bez naszego tradycyjnego ducha przyjaznej rywalizacji okazuje się niemożliwa. Chcemy podziękować OGAE Australia za całą trudną pracę włożoną w przygotowania do tegorocznego konkursu i zaprosić ich do zorganizowania go w 2023 roku

– czytamy w oświadczeniu.

OGAE Song Contest 2022 miało domknąć się na początku listopada. Jak się jednak okazuje, konkurs został odwołany. Dlaczego? Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej odrzucił OGAE […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →