fot. YouTube

OFF Festival 2023 ogłasza. King Krule w line-upie!


27 kwietnia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

W Katowicach wybrzmi brytyjska alternatywa. OFF Festival 2023 ujawnił kolejne nazwiska artystów, którzy pojawią się na tegorocznej edycji.

King Krule na OFF Festival

W środę Artur Rojek podzielił się kolejnymi ogłoszeniami dotyczącymi line-upu OFF Festival Katowice 2023. Tegoroczna edycja odbędzie się między 4 a 6 sierpnia w Dolinie Trzech Stawów. Wiemy już, że ostatniego dnia festiwalu zagra King Krule. Niemal dziesięć lat temu debiutował albumem 6 Feet Beneath the Moon i zachwycił fanów alternatywy, łącząc hip-hop z punkiem, jazzem w niestandardowym stylu. Na OFF-ie usłyszymy jego Baby Blue, Border Line, czy najnowszy Seaforth z najnowszego albumu Space Heavy.

Kolejne ogłoszenia

Alternatywną muzykę z Wielkiej Brytanii na festiwalu będzie reprezentować również joe unknown. To pochodzący z Glasgow producent muzyczny, który łączy różne gatunki, przez grime i punk po drum’n’bass. Usłyszymy go również 6 sierpnia. Londyńską scenę reprezentuje 4 sierpnia raperka Dréya Mac, którą poza karierą muzyczną możemy kojarzyć z roli tancerki m.in. z klipów Stormzy’ego, czy Dui Lipy. Dzień później wystąpi postpunkowy zespół z Dublina, Gurriers. Na żywo usłyszymy takie single jak Approachable, Top of the Bill, czy Boy.

Wśród polskich nowości na OFF Festival Katowice 2023 znalazła się debiutantka Daria ze Śląska, czyli coś dla fanów melancholijnej, posępnej muzyki z trafnym songwritingiem. Już niedługo wyda debiutancki album Tu była, z którego utwory usłyszymy na festiwalu 6 sierpnia. Artur Rojek zapowiedział również występ artystki Ta Ukrainka, indie-popowej wokalistki – jak sama nazwa wskazuje – z Ukrainy, która podkreśla swój związek z Polską, w której na co dzień mieszka i tworzy. Wśród nowych ogłoszeń znalazł się też aljas, queerowa raperka, którą możecie znać z tegorocznej epki Magister.

OFF Festival Katowice 2023 – line-up

Program nadchodzącej edycji OFF Festival w Katowicach się wypełnia. Na jednym z największych festiwalu muzycznych w Polsce zagra Slowdive, Pusha T, Panda Bear & Sonic Boom, OFF!, Melody’s Echo Chamber, Desire, Spiritualized, Homixide Gang, Tamino, Balming Tiger, Confidence Man, Jockstrap, Ekkstacy, Gaye Su Akyol, Special Interest, Dreya Mac, Kokoroko, Nation of Language, Belmondawg/Expo 2000, Calibro 35, The Staples Jr. Trupa Trupa gra „Headache”, Ela Minus, Lancey Foux, Obongjayar, Singers, Gilla Band, Nnamdi, Mandy, Indiana, Big Joanie, underscores, Haru Nemuri, VLURE, MIND ENTERPRISES, Son Rompe Pera, mop, mop, Butch Kassidy i wielu innych…

W Katowicach wybrzmi brytyjska alternatywa. OFF Festival 2023 ujawnił kolejne nazwiska artystów, którzy pojawią się na tegorocznej edycji. Zobacz także Zespół Måneskin zagrał w Polsce. Zobaczcie nasze zdjęcia z koncertu! Córy: „Dziewczyny mogą robić coś razem i nie musi być w tym toksycznej rywalizacji” Nowe seriale, których nie oglądasz. A warto! King Krule na OFF […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →