Obejrzyj “Rurales” i przekonaj się, jak wygląda street art na wsi


04 stycznia 2017

Obserwuj nas na instagramie:

Ponad półtora roku po oficjalnej premierze filmu, “Rurales” w końcu pojawił się on-line. Zobaczcie, jak czołowi polscy street artowcy tworzą we wsiach.

Całą inicjatywę przybliżaliśmy wam już kilka miesięcy temu. Ideą “Rurales”, którego pomysłodawcą był pochodzący z Gdańska Seikon, jest podróżowanie po Polsce w poszukiwaniu niewielkich, urokliwych wsi, w których następnie grupa artystów zostawia po sobie ślad.

Rurales. Wsie, stodoły, street art

W pierwszej edycji, zrealizowanej w latach 2013-2015 w Węsiorach, Chmielnie czy Pomysku Małym, udział wzięli również Jacyndol (aka Jay-Pop) oraz Krik Kong. W niektórych lokalizacjach pojawili się ponadto tacy twórcy jak Gregor Gonsior, Mrufig czy SC Szyman.

Efekty ich malarskich – i malowniczych – podróży obejrzycie w półgodzinnym dokumencie, nakręconym i złożonym przez Kubę Goździkiewicza. Nie nastawiajcie się przy tym na samo malowanie – integralną i równie intrygującą częścią są chociażby wypowiedzi lokalnych gospodarzy (ten akcent!).

Video to jednak nie wieńczy projektu. Ruralesowa ekipa, w składzie powiększonym chociażby o Sainera z Etam Cru, w zeszłym roku ruszyła na trip m.in. po Warmii i Mazurach. Premiera kolejnej odsłony (wraz z okolicznościowym zinem) zaplanowana jest na ten rok – podobnie jak film dokumentujący poczynania Seikona w Filipinach. Warto czekać.

Ponad półtora roku po oficjalnej premierze filmu, “Rurales” w końcu pojawił się on-line. Zobaczcie, jak czołowi polscy street artowcy tworzą we wsiach. Całą inicjatywę przybliżaliśmy wam już kilka miesięcy temu. Ideą “Rurales”, którego pomysłodawcą był pochodzący z Gdańska Seikon, jest podróżowanie po Polsce w poszukiwaniu niewielkich, urokliwych wsi, w których następnie grupa artystów zostawia po […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →