fot. Sony Music

Nowy utwór z „Pana Kleksa”. W składzie m.in. Brodka, Sokół, Mrozu, Rojek, IGO i Ralph Kaminski


17 listopada 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Śpiewana przez największe polskie gwiazdy Całkiem Nowa Bajka to nowa wersja słynnej piosenki Witajcie w naszej bajce. Akademia Pana Kleksa trafi do kin 5 stycznia 2024 r.

Oryginał vs. nowa wersja

Całkiem Nowa Bajka to już drugi singiel promujący nową Akademię Pana Kleksa. Na początku września usłyszeliśmy piosenkę Jestem twoją bajką – wykonywany przez sanah cover legendarnego hitu Zdzisławy Sośnickiej Pożegnanie z bajką. W utworze można było nawet usłyszeć Tomasza Kota (wcielającego się w Ambrożego Kleksa), który wsparł później wokalnie sanah podczas jej koncertu w Warszawie na Stadionie Narodowym. Piosenki – oryginał i nowe wykonanie – porównywaliśmy TU, a teraz czas na coś nowego.

Skład jak na Męskim Graniu

Opublikowany właśnie singiel, któremu towarzyszy klip, aż kipi od gwiazd. Taki skład topowych polskich artystów można było zobaczyć jedynie na dużym festiwalu muzycznym lub przy okazji Męskiego Grania. W piosence Całkiem Nowa Bajka udzielają się (od lewej, tak jak na powyższym zdjęciu): Mrozu, Kaśka Sochacka, Sokół, Brodka, Ralph Kaminski, IGO, Artur Rojek i Bedoes 2115. Jest też zapowiadający utwór Piotr Fronczewski, czyli oryginalny Pan Kleks. Utwór powstał we współpracy z Hotelem Torino. Aranżacja klasyka jest dość zaskakująca – poniżej nowa wersja oraz oryginał autorstwa Andrzeja Korzyńskiego, z tekstem Jana Brzechwy, śpiewany przez Chór Chłopięcy Towarzystwa Śpiewaczego „Lutnia”.

To jest sentymentalna podróż. Oglądałem wszystkie części Pana Kleksa. Miałem też, co istotne, ścieżkę dźwiękową na winylu, więc tych wszystkich legendarnych już piosenek słuchałem na gramofonie. Jestem też na ścieżce nowego Pana Kleksa. Dla mnie to jest coś świetnego szczególnie, że tutaj zebraliśmy naprawdę znakomitych artystów

– powiedział o projekcie Mrozu.

Posłuchaj piosenki Całkiem Nowa Bajka:

Posłuchaj piosenki Witajcie w naszej bajce:

Klasyka w nowej adaptacji

Akademia Pana Kleksa jest bezsprzecznie jedną z najbardziej rozpoznawalnych produkcji filmowych dla dzieci, jakie powstały w Polsce. Film z Piotrem Fronczewskim w roli głównej to kultowa rzecz, szczególnie dla osób wychowanych w latach 80. i 90., ale nie tylko. W pamięci wielu pozostał między innymi przerażający Golarz Filip, który śnił się dzieciom po nocach. Jak widać, twórcy nowej adaptacji mają niezwykle trudne zadanie, by zmierzyć się z legendą. Ciekawym smaczkiem jest z pewnością fakt, że ponoć sam Fronczewski wyznaczył Tomasza Kota na nowego Ambrożego Kleksa. Ponadto zobaczymy z pewnością zmiany względem pierwowzoru. W nim bowiem do Akademii mogli uczęszczać tylko chłopcy. W nowej adaptacji główny bohater, Adaś Niezgódka, został zastąpiony Adą Niezgódką. Premiera nowej adaptacji powieści Jana Brzechwy trafi do kin już 5 stycznia.

Śpiewana przez największe polskie gwiazdy Całkiem Nowa Bajka to nowa wersja słynnej piosenki Witajcie w naszej bajce. Akademia Pana Kleksa trafi do kin 5 stycznia 2024 r. Zobacz także Posłuchajcie tych 7 raperek, które rozkręciły się w 2023 roku 20 seriali, do których planujemy „kiedyś wrócić” Symulator przetrwania w Polsce lat 90. Gra, na którą […]

Obserwuj nas na instagramie:

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →