Nowy album Briana Eno!


17 listopada 2016

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

1 stycznia Brian Eno zaprezentuje nowy album zatytułowany Reflection. Jak mówi sam artysta, jest to ostatnia część długiej serii, którą w 1975 roku zapoczątkował płytą Discreet Music.

„To jest muzyka, którą potem nazwałem ambient. Nie jestem pewny, czy do końca rozumiem, co ten termin dziś oznacza, ale używam go nadal, by odróżnić tę muzykę od utworów, które mają określony rytm i są ograniczone czasowo” – napisał w notce prasowej zapowiadającym nową płytę o całym gatunku, który stworzył, genialny producent, legenda muzyki – Brian Eno.

brian-eno-reflection

Brian Eno – Reflection (okładka albumu)

Tłumacząc powód wydania płyty Reflection, artysta wyjawił, że większość zamyślonej muzyki, którą tworzył, zachowywał dla siebie. Przekonał się jednak, że ludzie korzystają z jego wczesnych płyt w sposób, w jaki on sam z nich korzystał – jako prowokujących do myślenia. „Poczułem się bardziej zobowiązany, aby je opublikować” – stwierdził.

Wydaje mi się, że ja jestem bardziej kowbojem, niż farmerem. Jednak za sprawą tej serii, która trwa od czterech dekad, myślę że jest we mnie dużo z farmera.

W materiale zapowiadającym płytę, Eno podzielił też artystów na dwie kategorie – rolników i kowbojów: „Farmerzy ostrożnie pielęgnują swój kawałek ziemi, osiągając coraz większą wartość. Kowboje rozglądają się za nowymi miejscami i podnieca ich fakt odkrywania oraz wolności bycia w miejscach, w których niewiele osób było wcześniej. Wydaje mi się, że ja jestem bardziej kowbojem, niż farmerem. Jednak za sprawą tej serii, która trwa od czterech dekad, myślę że jest we mnie dużo z farmera”.

Brian Eno to jeden z najważniejszych twórców muzyki XX wieku. Uważany jest za twórcę ambientu, współtwórcę samplingu i jednego z ojców muzyki elektronicznej. Współtworzył glam rockową grupę Roxy Music, zanim poświęcił się pracy nad swoją własną muzyką, w której przekraczał wszystkie możliwe granice i style. Jest także jednym z najbardziej cenionych producentów na świecie, który odcisnął swoje piętno na najlepszych płytach lat 70. i 80., a także… autorem najpiękniejszego dźwięku startowego z MS Windows 95.

Sprawdź także:
Rae Sremmurd: Z przyczepy kempingowej na szczyt listy Billboardu

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku: