Nowa funkcja Google Earth. „Timelapse” pokazuje, jak zmieniła się Ziemia w ciągu ostatnich 4 dekad


22 kwietnia 2021

Podziel się newsem:

Timelapse to nowa funkcja w Google Earth, dzięki której możemy zobaczyć, jak zmieniały się różne miejsca na Ziemi w przeciągu 37 lat. Niestety, zmiany nie napawają optymizmem.

Timelapse – nowa funkcja Google Earth

Inżynierowie Google, dzięki 24 milionom zdjęć satelitarnych wykonanych w latach 1984–2020 stworzyli nową funkcję, która pozwala śledzić zmiany geograficzne, które zaszły na naszej planecie. Dzięki Timelapse możemy zobaczyć, jak rozwijały się miasta, a także jak destrukcyjny wpływ na oceany, rzeki, lodowce czy lasy ma działalność człowieka.

Nasza planeta doświadczyła gwałtownych zmian środowiskowych w ciągu ostatniego półwiecza – większych niż w jakimkolwiek innym momencie w historii ludzkości. Dla wielu jednak skutki zmiany klimatu takie jak topnienie czap lodowych i cofające się lodowce wydają się abstrakcyjne i odległe. Timelapse ma zapewnić wyraźniejszy obraz naszej zmieniającej się planety.

Timelapse w Google Earth ma na celu zwrócenie uwagi na stan naszego jedynego domu. Jest też narzędziem, które może edukować i inspirować do rozpoczęcia zmiany.

Nowa funkcja jest częścią największej aktualizacji Google Earth od 2017 roku.

W największej aktualizacji Google Earth od 2017 roku możecie zobaczyć Ziemię w zupełnie nowym wymiarze – czasie. Timelapse to 24 miliony zdjęć satelitarnych z ostatnich 37 lat, tworzące interaktywne doświadczenie 4D. Teraz każdy z Was może być świadkiem prawie czterech dekad zmian planetarnych.

czytamy w informacji prasowej

Oprócz tego, większość zdjęć satelitarnych jest teraz dostępna w formie 3D. Obok zdjęć, otrzymaliśmy także niemal 800 filmów poklatkowych z różnych regionów świata, z czego 290 mln zostało uzupełnionych o wersję trójwymiarowe.

Timelapse to nowa funkcja w Google Earth, dzięki której możemy zobaczyć, jak zmieniały się różne miejsca na Ziemi w przeciągu 37 lat. Niestety, zmiany nie napawają optymizmem. Timelapse – nowa funkcja Google Earth Inżynierowie Google, dzięki 24 milionom zdjęć satelitarnych wykonanych w latach 1984–2020 stworzyli nową funkcję, która pozwala śledzić zmiany geograficzne, które zaszły na […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.