Tydzień Filmu Niemieckiego w kinie Muranów. Wygraj bilety! [konkurs]


13 stycznia 2017

Obserwuj nas na instagramie:

Współczesne niemieckie kino jest zdecydowanie w dobrej kondycji. Na arenie międzynarodowej śmiało konkuruje z kinematografią francuską czy angielską – będziecie mogli się o tym przekonać od 20 stycznia w Warszawie podczas Tygodnia Filmu Niemieckiego. Mamy dla Was bilety na to wydarzenie!

Program przeglądu otworzy 20 stycznia nazywana “najlepszym filmem ostatniej dekady” sensacja z Cannes, czyli nominowany do Oscara “Toni Erdmann”, doskonały komediodramat o zawiłej relacji ojca i córki rozgrywający się w świecie międzynarodowych korporacji. Ten film musicie zobaczyć!

Kolejną propozycją – nie mniej docenianą – jest obsypany nagrodami film Larsa Kraume “Fritz Bauer kontra państwo” (21 stycznia). Fabuła filmu oparta jest na faktach: główny bohater, prokurator generalny landu Hesji podjął się misji ścigania wojennych przestępców. Film jest niezwykle aktualny w kontekście nasilających się ruchów antyimigracyjnych i nacjonalistycznych w Europie.

“Hologram dla króla” Tykwera (22 stycznia) oparty na bestsellerowej książce Dave’a Eggersa to lekki i dowcipny film, który pokazuje w niekonwencjonalny sposób zderzenie przedstawiciela zachodniej kultury z egzotycznym i obcym światem Bliskiego Wschodu. Odtwórcą roli głównej jest Tom Hanks. W kolejne dni przeglądu widzowie będą mogli zobaczyć m.in. film Anne Zohra Berrached “24 tygodnie” (23 stycznia) o dylematach rodziców oczekujących narodzin upośledzonego dziecka, a także dokument Kamilli Pfeffer “Kim jest Oda Jaune?” (24 stycznia) – intymny portret bułgarsko-niemieckiej malarki, który próbuje odkryć zagadkę tej wyjątkowej artystki i kobiety.

Przegląd zakończy debiutancki film Theresy von Eltz “4 królowie” (26 stycznia). Kameralny i oszczędny w formie film, który opowiada o psychicznych problemach młodych bohaterów wynikających z zaburzonych relacji rodzinnych, a także o odpowiedzialności dorosłych za kształtowanie osobowości swoich dzieci.

Bilety w cenach 18 zł (normalny) / 16 zł (ulgowy) dostępne są do kupienia na www.muranow.gutekfilm.pl oraz w kasie kina Muranów

 

Mamy dla Was bilety na dwa pokazy!

Mamy dla Was bilety na dwa pokazy w ramach Tygodnia Filmu Niemieckiego w warszawskim kinie Muranów – 2 podwójne zaproszenia na “Toni Ermann” (20.01 godz. 20.00) oraz 2 podwójne zaproszenia na “24 tygodnie” (23.01 godz. 20.00 “24 tygodnie” – 2 podwójne zaproszenia).

Jak je zdobyć? Wystarczy polubić stronę Rytmy.pl na Facebooku i w komentarzach pod postem dotyczącym tego artykułu wpisać tytuł swojego ulubionego niemieckiego filmu oraz tytuł filmu, na który chcecie pójść. Zaproszenia powędrują do pierwszych 4 osób. Zwycięzców wyłonimy w poniedziałek, 16 stycznia o godzinie 12.

Współczesne niemieckie kino jest zdecydowanie w dobrej kondycji. Na arenie międzynarodowej śmiało konkuruje z kinematografią francuską czy angielską – będziecie mogli się o tym przekonać od 20 stycznia w Warszawie podczas Tygodnia Filmu Niemieckiego. Mamy dla Was bilety na to wydarzenie! Program przeglądu otworzy 20 stycznia nazywana “najlepszym filmem ostatniej dekady” sensacja z Cannes, czyli […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →