Niedoatencjowana” – a Ty jak się dziś czujesz? Błysk wypuścił nowy singiel


04 listopada 2020

Obserwuj nas na instagramie:

Niedoatencjowana to tytuł najnowszego numeru zespołu Błysk, a zarazem mały, sprytny neologizm. Utwór, jak najbardziej na czasie – zwłaszcza teraz, kiedy życie coraz mocniej przenosi się na poziom social mediów. A jakie wrażenia Wy macie po odsłuchu?

Niedoatencjowana – żąda uwagi

Z tą atencją to ciekawa sprawa – jeszcze do niedawna w języku polskim oznaczała bowiem ona ni mniej, ni więcej, a szacunek. Dopiero zachodnie wpływy wypchnęły na powierzchnię znaczenie żywcem zdarte z angielskiego attention i w ten sposób i na naszym podwórku rozumie się ją jako uwagę. Owa kalka zaowocowała tym, że wyraz „atencjuszka” parę lat temu przebił się w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku (chociaż go nie wygrał) no i tak już sobie śmiga w powszechnym użyciu. Klaudia Sobotka i Patryk Kryński z zespołu Błysk trafnie wycisnęli z jego podstawy całe pejoratywne zabarwienie i zbudowali na nim piosenkę – o czym jest Niedoatencjowana? Jeśli kojarzycie kontekstowość trzonu słowa użytego w tytule – zgadniecie bez problemu.

Niedoatencjowana

Niedoatencjowana – pamiętaj o zostawieniu serduszka

Utwór interpretacyjnie raczej nie pozostawia wątpliwości, a jedynie uwydatnia to, jak łatwo obecnie uwikłać się w całkowitą zależność od social mediów. Like for like, follow for follow, współprace i swipe upy (od 10k obserwujących!), oto świat przedstawiony w najnowszym utworze Błysku. Wcale nie tak trudno pogubić się i lecieć na popularności – na jej potrzebie, manifestowanej w odsłonach, serduszkach i szybujących w górę statystykach. Bohaterka utworu zmaga się z konfrontacją tego, co pokazuje w mediach, a tym, co ma faktycznie. A normalność nakręca na więcej tej uwagi, aprobaty, pochlebnych komentarzy oraz tej przyjemnej, bo przecież podbudowującej – zazdrości.

Błysk – Niedoatencjowana

To jak będzie? Polajkujecie Niedoatencjowaną?

Niedoatencjowana to tytuł najnowszego numeru zespołu Błysk, a zarazem mały, sprytny neologizm. Utwór, jak najbardziej na czasie – zwłaszcza teraz, kiedy życie coraz mocniej przenosi się na poziom social mediów. A jakie wrażenia Wy macie po odsłuchu? Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →