fot. wydawnictwo Fabryka Słów

Nie żyje Maja Lidia Kossakowska. Uznana autorka fantastyki zginęła w pożarze

Podziel się newsem:

Nie żyje Maja Lidia Kossakowska. Nazywana „pierwszą damą polskiej fantastyki” pisarka miała 50 lat. Zginęła w pożarze domku na działce.

Nie żyje Maja Lidia Kossakowska

Polska autorka fantastyki Maja Lidia Kossakowska zginęła w nocy z niedzieli na poniedziałek w pożarze. O śmierci pisarki poinformowało w mediach społecznościowych wydawnictwo Fabryka Słów, które publikowało jej dzieła.

Nie ma słów właściwych, by przekazać taką informację. Dziś w nocy odeszła od nas Maja Lidia Kossakowska. Tragiczny wypadek pozostawił nas wszystkich w niedowierzaniu i szoku. Maju, za kilka dni mieliśmy się spotkać, porozmawiać, pośmiać się – jak zawsze. Pozostawiłaś po sobie pustkę, której jeszcze nie umiemy ogarnąć.

– napisało w mediach społecznościowych wydawnictwo Fabryka Słów

Dzisiaj w nocy zginęła tragicznie Maja Lidia Kossakowska – znakomita polska pisarka fantastyczna, dwukrotna laureatka Nagrody Zajdla. Jej nagłe odejście jest dla nas wstrząsem. Maja była nie tylko utalentowaną pisarką, ale też wspaniałą osobą – życzliwą, pełną empatii i poczucia humoru. Łączymy się w bólu po stracie z jej rodziną i bliskimi”

– czytamy w komunikacie magazynu Nowa Fantastyka

Maja Lidia Kossakowska była uznaną pisarką fantastyki i dziennikarką. Zadebiutowała w 1997 roku opowiadaniem pt. Mucha, które ukazało się na łamach czasopisma Fenix. W Fabryce Słów wydała 16 powieści. Do jej najsłynniejszych dzieł zaliczyć można „cykl anielski”, na który składają się 3 książki: Obrońcy Królestwa, Siewca Wiatru i Żarna niebios, których bohaterami są aniołowie. Ostatnia powieść autorstwa Kossakowskiej Bramy Światłości, ukazała się w 2017 roku.

Autorka dwukrotnie nagrodzona została Nagrodą im. Janusza A. Zajdla, czyli nagrodą literacką w dziedzinie fantastyki, przyznawaną przez uczestników konwentu Polcon (za opowiadanie Smok tańczy dla Chung Fonga z 2007 i za powieść Grillbar Galaktyka z 2012 roku).

Nie żyje Maja Lidia Kossakowska. Nazywana „pierwszą damą polskiej fantastyki” pisarka miała 50 lat. Zginęła w pożarze domku na działce. Zobacz także Chill Time Is Not Wasted Time – Pezet kawałkiem „Mewa” promuje nową kampanię Sprite’a Jest piątek i jest „POST”. Nowy singiel Dawida Podsiadło już dostępny Sentino zakończył i wznowił karierę w niecałe 24 […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →