kadr z klipu do utworu „Lewituj" Big Scythe'a

Nie żyje Big Scythe. Raper miał 25 lat


08 czerwca 2022

Podziel się newsem:

Kolejni artyści potwierdzają tragiczne informacje. Nie żyje Big Scythe, 25-letni raper znany m.in. ze współpracy z Tymkiem. Sprawdź szczegóły.

Jeden z rapowych rekordzistów

Tragicznie zmarły Big Scythe był głównie znany ze współprac z Tymkiem, z którym nagrali utwory Język Ciała oraz Anioły i Demony. Oba te utwory przekroczyły 100 miliony odsłon w serwisie YouTube, co czyniło Scythe’a jednym z nielicznych polskich raperów, którzy mogli się pochwalić tym osiągnięciem więcej niż raz. W ramach działalności solowej wydał w 2021 album Veritaserum, a jego ostatni singiel Jedyne Bodźce ukazał się zaledwie 12 dni temu. Odszedł w wyniku nawracającej choroby, o której w kwietniu pisał na swoim profilu facebookowym:

Moje zniknięcie jest spowodowane chorobami które niestety dotknęły mnie na raz. Przez długi czas nie byłem w stanie wstać sam z łóżka i np. wizyty w toalecie nie byłyby możliwe bez mojej dziewczyny, która tak naprawdę od x czasu poświęca się dla mnie w stu procentach. Aktualnie jest już co raz lepiej, ale no jeszcze trochę to chyba potrwa. Straciłem też dużo kg, czuję się trochę słabszy niż wcześniej dlatego o to też chciałbym zadbać

Wszystkie informacje dotyczące śmierci Big Scythe’a zaczerpnięte są z social mediów kolejnych raperów, którzy dzielą się tymi tragicznymi wieściami. Nie otrzymaliśmy jeszcze żadnego oświadczenia ze strony rodziny rapera.

Big Scythe – Jedyne Bodźce (prod. Culten)

Oświadczenia bliskich oraz wytwórni [aktualizacja 10.06.2022]

Oświadczenia dotyczące odejścia Big Scythe’a zamieściła jego partnerka, Luiza:

Cześć wszystkim, dwa dni temu moje serce pękło na milion kawałków a świat się zatrzymał. Alek odszedł w szpitalu, walczył do końca. Bardzo się kochaliśmy. Mieliśmy tyle planów na przyszłość. Kartky, Ou7side, dziękuję za wszystko co dla niego zrobiliście

Wspomniane OU7SIDE również zamieściło obszerny wpis:

Na życzenie rodziny do ostatniej chwili nie chcieliśmy mówić nic więcej. Po długiej i ciężkiej chorobie Big Scythe odszedł od nas przedwczoraj rano. Jest już pochowany i nic go nie boli. Był z nami w najcięższym okresie swojego życia i do końca wierzył w muzykę. Na koncertach, póki zdrowie mu pozwalało, zawsze dawał z siebie wszystko. Zapamiętamy go jako osobę pełną wiary, pozytywnego nastawienia i wielkiego artystę.
Oficjalna msza świeta za Big Scythe odbędzie się w tę sobotę 11.06 w kościele przy ul. Kaplicznej 1 w Bydgoszczy o godzinie 11:00. Stamtąd pójdziemy wszyscy na cmentarz. Postaramy się go pożegnać po swojemu i wiemy, że chciałby tam słyszeć muzykę.
Pogrążeni w smutku OU7SIDE.

Kolejni artyści potwierdzają tragiczne informacje. Nie żyje Big Scythe, 25-letni raper znany m.in. ze współpracy z Tymkiem. Sprawdź szczegóły. Zobacz także Eksperymenty z „gumkami”. Zderzyliśmy mity związane z używaniem prezerwatyw z rzeczywistością! Beefy między raperami są przereklamowane. KęKę dissuje producenta samochodów Kuba Karaś i Mery Spolsky prezentują singiel „Bez wymówek” promujący kampanię Durex Jeden z […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →