fot. Universal Pictures

Nicholas Hoult i Nicolas Cage w pierwszym zwiastunie filmu „Renfield


07 stycznia 2023

Podziel się newsem:

Twórcą komediowego horroru jest Chris McKay, reżyser Wojny o jutro i LEGO Batman. Renfield ma trafić do kin w kwietniu.

Obietnica nieśmiertelności

Tytułowy Renfield to fikcyjna postać, która pierwszy raz pojawiła się w powieści Drakula, napisanej przez Brama Stokera w 1897 roku. W oryginale był obłąkanym, fanatycznie oddanym sługą i wychowankiem hrabiego Drakuli. Pomagał wampirowi zdobywać pożywienie w zamian za owady (które pasjami pochłaniał) i obietnicę nieśmiertelności.

Prawie jak Co robimy w ukryciu

W Renfielda przez lata w wielu filmowych adaptacjach wcielali się m.in. Alexander Granach, Dwight Frye, Klaus Kinski czy Tom Waits. Często postać tę kojarzymy dzięki kreacji Petera MacNicola z komedii Dracula – wampiry bez zębów z 1995 roku. Pewnym odpowiednikiem Renfielda jest też postać Guillermo z Co robimy w ukryciu Taiki Waititiego. Fillm z Nicolasem Houltem (jako Renfieldem) i Nicolasem Cage’em w roli Drakuli wydaje się mocno przypominać ten popularny serial.

zwiastun Reinfield
fot. Universal Pictures

Miłość w Nowym Orleanie

W Renfieldzie obserwujemy tytułowego pomocnika Drakuli, który ucieka od swojego pana do Nowego Orleanu. Tu idzie na terapię, ale też zakochuje się w policjantce Rebecce. Jak widać jednak w zwiastunie, od Drakuli nie ma ucieczki. W filmie oprócz Nicolasa Houlta, znanego z Był sobie chłopiec, a także Wielkiej i Menu, a także świetnie pasującego do roli hrabiego Nicolasa Cage’a, zagrali też Awkwafina, Ben Schwartz i Adrian Martinez.

Twórcą komediowego horroru jest Chris McKay, reżyser Wojny o jutro i LEGO Batman. Renfield ma trafić do kin w kwietniu. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →