Najlepsze reklamy z Super Bowl 2024 z udziałem gwiazd


12 lutego 2024

Obserwuj nas na instagramie:

Super Bowl to trzy rzeczy w jednym: finałowy mecz o mistrzostwo w futbolu amerykańskim ligi NFL, gigantyczne muzyczne show oraz blok reklamowy, gdzie za ogromne pieniądze chcą się pokazać największe firmy.

Nie tylko sport i muzyka

Kto w Polsce pasjonuje się meczem o zwycięstwo ligi NFL? Od strony sportowej zapewne garstka. Dobrze wiedzieć, że podczas 58 Super Bowl Kansas City Chiefs (z chłopakiem Taylor Swift na pokładzie) pokonali San Francisco 49ers 25-22, ale w naszym kraju bardziej pasjonujemy się występem Ushera w połowie meczu, nowymi zwiastunami filmów i seriali, ogłoszeniami od popularnych artystów i wreszcie reklamom. Po podczas największego chyba sportowego wydarzenia, które odbywa się co roku w USA, pokazywane są nowiutkie, drogie, kreatywne i – co najważniejsze – kipiące od celebrytów reklamy.

Duże oczekiwania, różnie z finalnym efektem

Z reklamami podczas Super Bowl jest tak, jak ze skeczami podczas „Saturday Night Live”: oczekiwania są ogromne, przygotowania pracochłonne, a finalny efekt bywa różny. Na pewno jest drogo, bo nie licząc gaży dla agencji, ekipy i aktorów, za emisję 30-sekundowego spotu trzeba zapłacić ok. 7 milionów dolarów. Ale czy zabawnie? Tu zdania są podzielone – odpowiedzcie na to pytanie sami. My wybraliśmy najciekawsze naszym zdaniem spoty, do których zaangażowano celebrytów. Miłego oglądania!

Reklamy z gwiazdami z Super Bowl 2024:

Ben Affleck zakłada boysband

„Myślę, że nie powinieneś tego robić” – doradza Benowi Affleckowi muzyk Jack Harlow, ale aktor i reżyser już ma przygotowany plan. Zamierza zaimponować swojej dziewczynie i z zespołem Dunkings podbić muzyczny świat. Na pokładzie są futbolista-celebryta Tom Brady na klawiszach oraz Matt Damon, który robi to z kumpelskiej solidarności. J. Lo nie jest jednak zachwycona…

Michael Cera ze „swoim” kremem nawilżającym

Zbieżność nazwy kremu z nazwiskiem uwielbianego kanadyjskiego aktora, który w tym roku ma naprawdę dobry rok (nie tylko z powodu roli w Barbie), to idealna okazja do stworzenia reklamy. Tym bardziej, że Michael Cera potrafi być zabawny i cringe’owy w tym samym momencie, np. kiedy rozmawia z delfinem.

Jennifer Aniston zapomniała o Davidzie Schwimmerze

O tej reklamie pisaliśmy szczegółowo TU. Ale przypomnijmy: opiera się ona na zabawnym pomyśle, że aby zapamiętać coś ważnego (w tym przypadku związanego z zamówieniem jedzenia), trzeba coś istotnego zapomnieć. Na przykład co oznacza słowo „krzesło” albo kim jest człowiek, z którym przepracowało się na planie serialu Przyjaciele aż 10 lat.

Aubrey Plaza i Nick Offerman zawsze świetnie się bawią

Dużo popkulturowych referencji i dużo specyficznego humoru, który sprawił, że serial Parks and Recreation (a w nim właśnie wspólnie grali bohaterowie tego spotu, Aubrey Plaza i Nick Offerman), był tak kultowy. Ten śmiech na koniec podczas lotu na smokach – słodszy niż reklamowany napój…

Jason Momoa śpiewa z gwiazdami Scrubs

Aquaman po prostu cieszy się, że ma działające Wi-Fi. Z tej okazji twórcy spotu wzięli na warsztat absolutny klasyk – piosenkę Flashdance…What A Feeling Irene Cary. To, że coś takiego mogą wspólnie zaśpiewać Zach Braff i Donald Faison (aktorski duet, a prywatnie przyjaciele, znani z popularnego Scrubs), nie powinno dziwić nikogo. Ale Jason Momoa? W sumie to też nas nie dziwi. Już bardziej jego głos – pytanie czy naprawdę należy do niego…

Danny DeVito i Arnold Schwarzenegger wracają jako bliźniacy

Bliźniacy, czyli komedia Ivana Reitmana z 1988 to klasyka. Nigdy nie doczekaliśmy się kontynuacji – w planach były niby Trojaczki (z Eddiem Murphym), ale projekt nie był kontynuowany z powodu śmierci reżysera. Teraz jednak dwóch nieoczywistych bliźniaków pojawia się w zabawnym spocie, który bazuje na tym samym co zawsze – austriackim akcencie Schwarzenegger (z małą domieszką nostalgii).

Być jak Christopher Walken

Bardzo podobny pomysł do tego z Arnoldem. Jest bowiem na tej planecie kilku aktorów, których głosy i akcenty są nie-pod-ra-bial-ne. Jak Christopher Walken, który niby jest Amerykaninem, ale jego sposób mówienia ma pewien charakterytyczny zaśpiew, który zawsze da się rozpoznać. Wielu lubi go też naśladować – jak w poniższej reklamie. Gościnnie Walkena kopiuje też Usher, ale on bierze na warsztat element słynnego tańca aktora z teledysku Fatboy Slima do Weapon of Choice. Naprawdę dobre!

Super Bowl to trzy rzeczy w jednym: finałowy mecz o mistrzostwo w futbolu amerykańskim ligi NFL, gigantyczne muzyczne show oraz blok reklamowy, gdzie za ogromne pieniądze chcą się pokazać największe firmy. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →