Najlepiej opłacani DJ’e. Kto zarabia najwięcej kasy wciskając guziki?


18 sierpnia 2016

Obserwuj nas na instagramie:

Jeśli myślicie, że wasza praca jest trudna, pomyślcie o tym, ile guzików wcisnąć i iloma gałkami pokręcić musi Calvin Harris, najlepiej zarabiający “DJ” na świecie.

Magazyn Forbes opublikował listę najlepiej zarabiających DJ’ów. Calvin Harris czwarty rok z rzędu pozostaje niepokonany – zarobił 63 miliony dolarów – aż o 25 milionów więcej niż drugi na liście Tiesto. Szkocki DJ zgarnia po 400 tysięcy dolarów za każdy gig w Las Vegas.

Dla wszystkich tych, u których EDM-owe brzmienia wywołują sensacje żołądkowe, mamy dobre wieści – rynek EDM się zwija. Na razie powoli, ale pierwsza dziesiątkach najlepiej opłacanych DJ’ów zarobiła w tym roku 270,5 miliona dolarów. Gdzie te dobre wieści? To o 1 procent mniej niż w ubiegłym roku i to też pierwszy spadek zarobków tej grupy, odkąd w 2012 Forbes zaczął je liczyć. Trochę przestaje nas więc dziwić, że Avicii wkrótce ma przejść na emeryturę.

Najlepiej zarabiający DJ’e na świecie

1. Calvin Harris – 63 mln dolarów
2. Tiesto – 38 mln dolarów
3. David Guetta – 28 mln dolarów
4. Zedd – 24,5 mln dolarów
5. Steve Aoki – 23,5 mln dolarów
6. Diplo – 23 mln dolarów
7. Skrillex – 20 mln dolarów
8. Kaskade – 19 mln dolarów
9. Martin Garrix – 16 mln dolarów
10. Dimitri Vegas & Like Mike – 15,5 mln dolarów
11. Afrojack – 15 mln dolarów
12. Avicii – 14,5 mln dolarów

Sprawdź także:
5 utwórów, które nie były przebojami tego lata

Jeśli myślicie, że wasza praca jest trudna, pomyślcie o tym, ile guzików wcisnąć i iloma gałkami pokręcić musi Calvin Harris, najlepiej zarabiający “DJ” na świecie. Magazyn Forbes opublikował listę najlepiej zarabiających DJ’ów. Calvin Harris czwarty rok z rzędu pozostaje niepokonany – zarobił 63 miliony dolarów – aż o 25 milionów więcej niż drugi na liście […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →