Najbogatsi raperzy świata to… Forbes sprawdził, kto w hip hopie zgarnia najwięcej szmalu!


14 września 2018

Obserwuj nas na instagramie:

Magazyn przygotował coroczne zestawienie zarobków gwiazd hip hopu – sprawdźcie, kto jest na szczycie!

Forbes po raz kolejny zajrzał do portfeli (i na konta bankowe) raperów, by sprawdzić, komu w amerykańskim hip hopie powodzi się najlepiej. :)

Tegoroczne zestawienie rozpoczyna się… niespodzianką! Otóż na I miejscu w rankingu Forbesa znalazł się Jay Z, który zdetronizował P. Diddy’ego. Mąż Beyonce zarobił w ciągu roku niebagatelną kwotę 76,5 miliona dolarów.

No, ale trzeba też przyznać, że Jay Z nieźle się na tę sumkę napracował – razem z małżonką wydał płytę “Everything Is Love” oraz wyruszył w światową trasę On The Run II. Poza tym na konto Jay’a Z cały czas wpływają zyski z jego serwisu streamingowego Tidal czy sprzedaży ciuchów marki Rocawear.

Na II miejscu zestawienia znalazł się wspomniany P. Diddy, a podium najbogatszych raperów świata zamyka Kendrick Lamar. Według magazynu Forbes 10 najbogatszych raperów łącznie zarobiło w ciągu ostatniego roku ponad 400 milionów dolarów, dzięki czemu hip hop stał się najbardziej “dochodowym” gatunkiem muzycznym. :)

via GIPHY

Najlepiej zarabiający raperzy według “Forbesa”:

1. Jay-Z – 76,5 mln dolarów

2. Sean “Diddy” Combs – 64 mln dolarów

3. Kendrick Lamar – 58 mln dolarów

4. Drake – 47 mln dolarów

5. J. Cole – 35,4 mln dolarów

6. Dr. Dre – 35 mln dolarów

6. Nas – 35 mln dolarów

8. Pitbull – 32 mln dolarów

9. Future – 30 mln dolarów

10. Kanye West – 27,5 mln dolarów

Magazyn przygotował coroczne zestawienie zarobków gwiazd hip hopu – sprawdźcie, kto jest na szczycie! Forbes po raz kolejny zajrzał do portfeli (i na konta bankowe) raperów, by sprawdzić, komu w amerykańskim hip hopie powodzi się najlepiej. :) Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →