MojeRytmy #15: Perfect Son


10 kwietnia 2019

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Choć w ostatnich tygodniach pewnie w wielu głowach pojawiła się myśl Polak w Sub Popie? Kto to jest?!, to Tobiasz Biliński w polskiej alternatywie jest obecny od lat. Zapraszamy na kolejną odsłonę serii #MojeRytmy z Perfect Sonem.

Od tria Kyst, które tworzył m.in. z Adamem Byczkowskim aka Better Person, przez solowy twór Coldair, z którym zagrał na najważniejszych polskich festiwalach i zaistniał w Stanach Zjednoczonych, aż po Perfect Son, najnowsze wcielenie, zgoła inne od poprzednich, choć czerpiące garściami z ich dorobku.

Biliński niczego nie otrzymał za darmo, a znalezienie się pod skrzydłami legendarnej wytwórni z Seattle to efekt wielu lat bycia konsekwentnym. Słychać to także na Cast, pierwszej płycie sygnowanej jako Perfect Son.

Biliński sprawia wrażenie artysty wycofanego, skupionego na muzyce, a nie na jej otoczce. Jego dotychczasowa twórczość często określana była mianem wyważonej, by nie powiedzieć surowej. Jednak pod szyldem Perfect Son, Biliński otwiera się i przedstawia nieznane dotąd spektrum inspiracji, które przekłada na konkretne dźwięki.

Na Cast częściej od gitar możemy usłyszeć syntezatory. Album wypełniony został brzmieniem, które przywodzi na myśl twórczość takich artystów jak Son Lux czy SOHN. To, co pozostaje niezmienne to oś muzyki komponowanej przez Bilińskiego.

Są nią teksty, które od zawsze wbijają się do głowy i nie chcą stamtąd wyjść. Jakie utwory, albumy i miejsca wbiły się do głowy twórcy Perfect Son? Poznajcie #MojeRytmy Tobiasza Bilińskiego

Piosenka, od której wszystko się zaczęło

Joy DivisionAtrocity Exhibition

Album, który zmienił moje życie

Sufjan StevensIllinois

Płyta, której kiedyś nie lubiłem, ale doceniłem ją po latach

BjörkPost

Utwór, którego nie chcę już więcej słyszeć

Massive AttackTeardrop

Film, który każę obejrzeć swoim dzieciom

Odyseja Kosmiczna

Film, w którym chciałbym wystąpić jako postać…

Teksańska Masakra Piłą Mechaniczną jako Leatherface

Popkulturowe zjawisko, które lubię trochę za bardzo

Z Archiwum X

Moja ulubiona ulica na świecie

Mulholland Drive w Los Angeles

Trwa trasa koncertowa Perfect Son, w ramach której Tobiasz Biliński odwiedzi następujące miasta:
11.04. – Meskalina, Poznań
12.04. – Radio Łódź, Łódź
13.04. – Dom Kultury, Lublin
14.04. – Zet Pe Te, Kraków
17.04. – Stary Klasztor, Wrocław
18.04. – MagnetOffOn, Gorzów

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku: