kadr z gry „Zorro: The Chronicles"

Najnowsza odsłona legendarnej gry najgorszym tytułem 2022 roku według Metacritica


14 grudnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Metacritic, portal internetowy zbierający opinie krytyków, zaprezentował listę 10 najgorszych gier wideo 2022 roku. Na pierwszym miejscu znalazła się najnowsza odsłona legendarnego tytułu.

„Ulubieńcy” krytyków

Rok 2022 nieubłaganie dobiega końca. W związku z tym w sieci pojawia się cała masa podsumowań roku, rankingów najlepszych albumów muzycznych, filmów, książek czy gier. Zdecydowaną mniejszość stanowią zestawienia tytułów najgorszych, jednak internet nie jest całkowicie ich pozbawiony. Jeden z takich rankingów zamieścił niedawno portal Metacritic zajmujący się zbieraniem ocen krytyków z różnych magazynów i portali internetowych.

Na liście dziesięciu najgorszych gier znalazły się między innymi adaptacja filmowej klasyki, a więc Blade Runner: Enhanced Edition, ostatnia gra z serii Lego, Lego Brawls, jednak szczególnie elektryzujące jest pierwsze miejsce rankingu. Wstydliwą palmę pierwszeństwa dzierży bowiem najnowsza odsłona legendarnej serii gier, Postal. Postal 4: No Regerts zebrało zaledwie 30 na 100 punktów od krytyków. Nieco łaskawsi, choć niewiele, byli gracze. Średnia ich ocen to 45 punktów na 100. No cóż, najwyraźniej niektóre klasyki powinno się zostawić w spokoju. Poniżej znajdziecie pełną listę 10 najgorszych gier roku według portalu Metacritic:

10. Blade Runner: Enchanted Edition (Nintendo Switch)

9. Kamiwaza: Way Of The Thief (PS4)

8. The Waylanders (PC)

7. The Last Oricru (Xbox Series X)

6. Zorro: The Chronicles (PS5)

5. Lego Brawls (PS5)

4. XEL (Nintendo Switch)

3. Babylon’s Fall (PS5)

2. Crossfirex (Xbox Series X)

1. Postal 4: No Regerts (PC)

Metacritic, czyli agregator

W swoim założeniu portal Metacritic jest miejscem, w którym zbierane są oceny recenzentów. Chodzi tu zarówno o prasę i media codzienne, jak i miejsca bardziej specjalistyczne oraz portale lifestyle’owe. Stąd też uśrednioną ocenę z Metacritca należy przyjmować ze świadomością, że agregator ten zbiera oceny osób z różnych środowisk, a także o różnych kompetencjach w konkretnej dziedzinie.

Metacritic, portal internetowy zbierający opinie krytyków, zaprezentował listę 10 najgorszych gier wideo 2022 roku. Na pierwszym miejscu znalazła się najnowsza odsłona legendarnego tytułu. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →