Mauricio Santana/Getty Images

Mac Miller – jeden z dilerów zmarłego artysty usłyszał wyrok


19 kwietnia 2022

Podziel się newsem:

Mac Miller zmarł cztery lata temu w wyniku przedawkowania narkotyków. Cały czas toczą się sprawy przeciwko dilerom, którzy mu te substancje dostarczyli. Jedna z nich doczekała się już rozstrzygnięcia.

Diler Maca Millera oficjalnie skazany

Mac Miller został znaleziony martwy 7 września 2018. Jako przyczynę śmierci podano wymieszanie fentanylu, kokainy oraz alkoholu. Stephen Walter, Ryan Michael Reavis i Cameron James Pettit zostali oskarżeni w 2019 o dystrybucję nielegalnych substancji, które zażywał artysta. Ryan Michael Reavis, trzydziestodziewięciolatek stanął niedawno przed sądem w tej sprawie. Utrzymywał, że nie zdawał sobie sprawy, iż narkotyki, które sprzedawał, zawierały fentanyl.

To nie jest typowa sprawa dotycząca narkotyków. Ktoś zmarł, a rodzina nigdy nie odzyska swojego syna. Moi bliscy byliby załamani, gdyby chodziło tu o mnie.

– mówił przestępca sądowi

Skazano go na 11 lat więzienia oraz wykonywanie obowiązkowych testów narkotykowych na trzy lata po wyjściu z placówki. Przed wyrokiem matka Maca Millera przeczytała w sądzie emocjonalne oświadczenie.

Moje życie stało się mroczne po tym, jak Malcolm opuścił ten świat. On był moją osobą w większym stopniu niż synem. Więź, która nas łączyła, była głęboka, wyjątkowa i nie do zastąpienia. Rozmawialiśmy prawie codziennie – o jego życiu, planach, muzyce, marzeniach. Jego twórczość była zaraźliwa i bystra, przemawiała do wielu ludzi na całym świecie. Gdyby wiedział, że tabletki, które zażywał, zawierały fentanyl, nigdy by ich nie wziął. On chciał żyć i ekscytowała go przyszłość. Już zawsze będę nosiła dziurę w sercu.

– powiedziała kobieta

Dwóch innych mężczyzn również zostało oskarżonych. Stephen Andrew Walter, czterdziestoośmiolatek, poszedł na ugodę w zeszłym październiku i przyznał się, że sprzedał Millerowi tabletki zawierające fentanyl. Został skazany na 18 lat więzienia. Sprawa przeciwko Cameronowi Jamesowi Pettitowi wciąż trwa i jeszcze jej nie rozstrzygnięto.

The Book Of Mac premiera książki Mac Miller biografia
Mac Miller/ fot. materiały prasowe

Przeczytaj także: Snoop Dogg usunął klasyki wytwórni Death Row ze streamingów. Wiemy, dlaczego

Mac Miller zmarł cztery lata temu w wyniku przedawkowania narkotyków. Cały czas toczą się sprawy przeciwko dilerom, którzy mu te substancje dostarczyli. Jedna z nich doczekała się już rozstrzygnięcia. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →