materiały promocyjne

Lizzo rozważa koniec kariery przez komentarze o swojej wadze


02 czerwca 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Gwiazda popu Lizzo jest czołową promotorką ciałopozytywności w świecie muzycznym. Po ostatnich nienawistnych komentarzach na temat jej wagi stwierdziła jednak, że jest zmęczona i zastanawia się nad zakończeniem kariery.

Ciałopozytywna Lizzo

Piosenkarka Lizzo zdecydowanie wyróżnia się na tle innych artystek muzycznych w kontekście mówienia o miłości do własnego ciała. W swojej muzyce regularnie opowiada o tym, że uwielbia swoje krągłości, co podkreśla w teledyskach oraz na scenie barwnymi, obcisłymi kreacjami. Fanki i fani doceniają to, że czarna artystka reprezentuje osoby, które nie mieszczą się w standardowym kanonie piękna. Lizzo wprost mówi o tym, że jest gruba i chce, by słowo nie było tak stygmatyzowane, jak utarło się to w kulturze popularnej. O jej nastawieniu wobec ciała i samoakceptacji możemy posłuchać w takich utworach jak My Skin, Tempo, Juice, czy Like a Girl. Artystka jest laureatką wielu nagród, w tym czterech nagród Grammy.

Lizo ma dosyć hejtu. Myśli o końcu kariery

Nie każdemu odpowiada podejście Lizzo do celebrowania kobiet w rozmiarze plus size. Od samego początku kariery spotyka się z opiniami hejterów, którzy regularnie wypowiadają się na jej temat w internecie. Po niedawnym zetknięciu się z podobnymi komentarzami wokalistka stwierdziła, że ma dosyć. „Nienawidzę, jak tu jest” – napisała Lizzo na Twitterze tuż przed zablokowaniem swojego konta. Żeby zobaczyć i skomentować posty artystki, trzeba być jej obserwującym. „Nawet nie wiecie, jak blisko jestem rezygnacji z tego wszystkiego, odejścia i cieszenia się pieniędzmi oraz moim mężczyzną” — napisała.

Jej reakcja prawdopodobnie odnosi się do komentarzy użytkowniczki Twittera, która napisała: „Jak to możliwe, że Lizzo wciąż jest TAK gruba, skoro ciągle się tak dużo rusza” – napisała rozbawiona Layah Heilpern. Tego typu „opinii” jest jednak w sieci zdecydowanie więcej.

Artystka wielokrotnie mówiła o tym, że dawno już przestała jeść fast foody, zdrowo się odżywia i uprawia sport, co zdecydowanie widać podczas jej występów. „Tak wygląda moje ciało, nawet gdy jem super zdrowo i ćwiczę!” – dodała. 1 czerwca opublikowała w mediach społecznościowych post z jej koncertu, na którym otrzymała od fana kartkę: „Przepraszam, że ludzie z Twittera są beznadziejni. Jesteś piękna i wyjątkowa”. Lizzo napisała pod nim: „Nigdy nie przestanę mówić o tym, jak trudne dla ludzi grubych jest po prostu istnienie”.

Lizzo wystąpi w Polsce!

Już niedługo sami przekonamy się, jakie show potrafi zrobić Lizzo podczas swoich koncertów. Wokalistkę usłyszymy podczas Open’er Festival 2023 w Gdyni już 28 czerwca.

fot. Open’er Festival

Gwiazda popu Lizzo jest czołową promotorką ciałopozytywności w świecie muzycznym. Po ostatnich nienawistnych komentarzach na temat jej wagi stwierdziła jednak, że jest zmęczona i zastanawia się nad zakończeniem kariery. Zobacz także 7 mocnych miniseriali do obejrzenia w weekend Pruderyjni widzowie „Oppenheimera”? Sceny stosunku wciąż wywołują dyskusję TikTok Music nadciąga. Czeka nas streamingowa rewolucja? Ciałopozytywna Lizzo […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →