fot. materiały promocyjne

Lizz Wright w Polsce. Królowa soulu i muzyki gospel zagra w Warszawie


20 kwietnia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Porównują ją do Elli Fitzgerald i Arethy Franklin, a od 20 lat kocha publiczność i środowisko jazzowe. Teraz będzie można zobaczyć ją na żywo 24 kwietnia w Pradze Centrum w Warszawie.

Miłość do muzyki gospel

Lizz Wright pierwsze kontakty z muzyką zaliczyła w Hariry, małym miasteczku w stanie Georgia, gdzie śpiewała w lokalnym kościele. Jej ojciec pełnim tam funkcję pastora i kierownika muzycznego. Stąd właśnie wzięła się jej miłość do muzyki gospel, która ukierunkowała jej karierę oraz życie. Nie pozostała na poziomie amatorskim – studiowała śpiew na uczelniach w Atlancie, Nowych Jorku i Vancouver. W tym okresie dołączyła do kwartetu wokalnego In The Spirit. Jako artystka solowa błysnęła natomiast w 2002 roku podczas koncertu dedykowanego pamięci Billie Holiday. Jej debiutancki album Salt ukazał się natomiast rok później i szybko dotarł na 2. miejsce jazzowej listy Billboardu.

Jak Ella Fitzgerald i Aretha Franklin

Od tego czasu Lizz wydała 6 płyt – ostatnia, Holding Space, ukazała się w zeszłym roku. Dziś o Amerykance mówi się jako jednym z najbardziej uznanych głosów pokolenia. Krytycy doceniają jej imponujący wokal, ale też nowoczesne interpretacje jazzu, gospelu, soulu oraz bluesa. Wiele osób stawia ją w muzycznym szeregu z największymi gwiazdami tej muzyki, porównując do m.in. Elli Fitzgerald, Arethy Franklin i Mahalii Jackson.

Lizz Wright w warszawskiej Pradze Centrum

24 kwietnia podczas występu w Pradze Centrum w Warszawie na pewno usłyszymy materiał ze wspomnianego longplaya Holding Space. Warto wspomnieć, że to także debiutanckie wydawnictwo w katalogu wytwórni Blues & Greens założonej przez samą wokalistkę.

Lizz Wright

Porównują ją do Elli Fitzgerald i Arethy Franklin, a od 20 lat kocha publiczność i środowisko jazzowe. Teraz będzie można zobaczyć ją na żywo 24 kwietnia w Pradze Centrum w Warszawie. Zobacz także Zespół Måneskin zagrał w Polsce. Zobaczcie nasze zdjęcia z koncertu! Córy: „Dziewczyny mogą robić coś razem i nie musi być w tym […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →