kadr z wygenerowanego przez AI odcinka „Kronik Seinfelda”

„Kroniki Seinfelda” wygenerowane przez AI bawią i przerażają


03 lutego 2023

Podziel się newsem:

Eksperymenty z AI trwają w najlepsze. Powstał „niekończący się” odcinek Kronik Seinfelda wygenerowany przez sztuczną inteligencję.

Niekończąca się opowieść

Pamiętacie Kroniki Seinfelda? Pewnie sporej części z was nie było na świecie, gdy ten serial się ukazywał, a część słyszy o produkcji Larry’ego Davida i Jerry’ego Seinfelda pierwszy raz. Ten powstający w latach 1989-1998 serial charakteryzował się tym, że… w zasadzie był o niczym, do czego przyznawali się też twórcy. Seinfeld na jakimś poziomie flirtował z rzeczywistością – głównym bohaterem był prawdziwy komik i aktor, dobrze znany i aktywny do dziś Jerry Seinfeld, a w każdym odcinku znalazło się miejsce dla fragmentów jego stand-upów. Fikcyjne były jedynie okoliczności i przyjaciele głównego bohatera – George, Eleine i Kramer, grani brawurowo przez Jasona Alexandra, Julię Louis-Dreyfus i Michaela Richardsa. Mieszkająca w Nowym Jorku paczka spędzała czas w mieszkaniach, restauracjach i ulubionej kawiarni, non stop dyskutując o związkach, konwenansach i opowiadając sobie codzienne perypetie. Brzmi znajomo? Słusznie. To właśnie sitcom Kroniki Seinfelda były bezpośrednią inspiracją dla późniejszych Przyjaciół. Bez pierwszego serialu i jego sukcesu na pewno nie byłoby drugiego.

Nieskończony sitcom na Twitchu

Komedia, którą od jakiegoś czasu można oglądać też na Netfliksie (szczerze polecamy!) była niezwykle angażująca i doczekała się 9 sezonów. Motyw codziennej monotonii towarzyszącej serialowi postanowili wykorzystać właśnie programiści. Stworzyli oni algorytm AI, mający za zadanie wyprodukowanie odcinka Kronik Seinfelda, który będzie trwał… w nieskończoność. Cel został osiągnięty. Nothing, Forever, bo taki tytuł nosi odcinek, oprócz grafiki i dogranych śmiechów jest w całości wygenerowany przez AI. Można go obejrzeć na kanale na Twitchu, gdzie będzie transmitowany przez następny miesiąc. Osoby, które miały okazję już oglądać Nothing, Forever zwracają uwagę na niezwykłość tego doświadczenia. Żarty nie mają puenty, muzyka nie pasuje do sytuacji, związek przyczynowo-skutkowy praktycznie nie istnieje, a mimo wszystko produkcja potrafi wywołać emocje. Czasem jest to śmiech, a czasem… przerażenie związane z dziwnością tego, co widzimy na ekranie. Jedno jest pewne – scenarzyści seriali komediowych jeszcze długo nie będą mieli się o co martwić.

Fragment wygenerowanego przez AI odcinka Kronik Seinfelda

Błyskawiczny rozwój AI

Kroniki Seinfelda to jeden z morza przykładów ostatnich eksperymentów z AI. Zaczynając od popularności chatu tekstowego OpenAI, przez Mid Journey, tworzące nowe obrazy z wgranej bazy, po Drayk.it, które tworzy… utwory Drake’a na dowolny temat. Z jednej strony rozwój sztucznej inteligencji jest nieco przerażający, a z drugiej już nie możemy się doczekać, aż zobaczymy kolejne niezwykłe wytwory AI.

Czytaj też: Teraz AI tworzy też zdjęcia z fikcyjnych imprez. Jest w nich coś przerażającego

Eksperymenty z AI trwają w najlepsze. Powstał „niekończący się” odcinek Kronik Seinfelda wygenerowany przez sztuczną inteligencję. Zobacz także Była dzieckiem, robiono z niej kobietę. Roxie Węgiel o seksualizacji w branży 20 najciekawszych pomysłów preorderowych od polskich raperów To studio odpowiada za twoje ulubione filmy. Dlaczego A24 jest tak kultowe? Niekończąca się opowieść Pamiętacie Kroniki Seinfelda? […]

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →