Król disco polo będzie miał swój mural w Białymstoku?

Obserwuj nas na instagramie:

Ekipa o nazwie “Nienormalny Białystok” chce stworzyć mural Zenka Martyniuka w Białymstoku. Udało im się już pozyskać kilku partnerów.

Sztuka w przestrzeni publicznej nabierze zupełnie nowego wymiaru, jeśli uda się wcielić w życie pomysł ekipy “Nienormalny Białystok”. Inicjatorzy powstania muralu Zenka Martyniuka walczą o to już od roku. Teraz szukają artystów, którzy stworzą projekt i namalują pracę.

Jak mówią pomysłodawcy, otrzymali wiele wiadomości od osób popierających ideę. Do pomysłu entuzjastycznie odnoszą się niektórzy mieszkańcy, a ponadto sam Zenon Martyniuk również wyraził aprobatę dla pomysłu. Entuzjastom muralu udało się pozyskać kilku partnerów, którzy są gotowi sfinansować wielkoformatową grafikę.

zenek martyniuk mural

Pierwotnie proponowano, by mural znalazł się na jednym z białostockich wieżowców, ale internauci mają inne pomysły i tworzą fotomontaże ozdobionego wizerunkiem Martyniuka akademika przy ul. Zwierzynieckiej, a nawet Pałacu Branickich z wizerunkiem wokalisty na fasadzie.

Będzie to albo Słoneczny Stok, albo okolice ul. Kolejowej i Zwycięstwa – informują o miejscu powstania muralu autorzy przedsięwzięcia. Chcą, aby dzieło powstało do końca wakacji.

Obecnie poszukiwany jest artysta, który pracę wykona. Mogą zgłaszać się zarówno lokalni białostoccy twórcy, jak i artyści z całej Polski. Wszyscy zainteresowani proszeni są o kontakt z autorami akcji pod adresem e-mail: nienormalnybialystok@o2.pl lub poprzez fanpage na Facebooku.

źródło: bialystokonline.pl

Ekipa o nazwie “Nienormalny Białystok” chce stworzyć mural Zenka Martyniuka w Białymstoku. Udało im się już pozyskać kilku partnerów. Sztuka w przestrzeni publicznej nabierze zupełnie nowego wymiaru, jeśli uda się wcielić w życie pomysł ekipy “Nienormalny Białystok”. Inicjatorzy powstania muralu Zenka Martyniuka walczą o to już od roku. Teraz szukają artystów, którzy stworzą projekt i […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →