Kolorowy weekend w Poznaniu – festiwal queerowy QOx


10 października 2019

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Nie wiecie co robić w ten weekend w Poznaniu? Wpadnijcie na wyjątkowy, kolorowy festiwal queerowy QOx do nowego klubu Poruszenie!

W nadchodzący weekend, mimo szarej aury za oknami, Poznań będzie lśnił wszystkimi kolorami tęczy. To wszystko za sprawą queerowego festiwalu QOx, który powstał z inicjatywy JTB Collective Production we współpracy z nową przestrzenią klubowo-artystyczną – Poruszenie, zastępującą dawną, popularną Opcję na ulicy Półwiejskiej.

festiwal QOx

Festiwal queer w Poznaniu

Czym w ogóle jest festiwal queerowy? To wydarzenie skupione wokół tematyki LGBT+. Święto wolności, miłości, tolerancji i akceptacji dla wszystkich bez względu na tożsamość czy orientację seksualną. Sam wyraz queer, oznacza odmienność, inność i określa osoby, które patrzą poza binarny system płciowy.

Co więc czeka Was w najbliższy weekend w Poznaniu w ramach festiwalu QOx? Same niezwykłe wydarzenia!

Czwartek na festiwalu QOx

Queer Open Workshop #1

festiwal QOx

gdzie:  Inkubator Kultury – Pireus

Pierwsze wydarzenie festiwalu QOx to warsztaty dotyczące antydyskryminacji, przeznaczone dla osób pełnoletnich, którym bliskie są takie tematy jak otwartość społeczna, działania na rzecz równości i różnorodności, odzyskiwanie przestrzeni przez osoby wykluczone i dyskryminowane oraz budowanie sojuszy.

Queer Open Youtube Party

festiwal QOx

gdzie:  Poruszenie

To pierwszy z afterów festiwalu QOx, bo przecież żadne wydarzenie queerowe nie może się odbyć bez porządnej imprezy! W czwartkowy wieczór wpadnijcie do Poruszenia, aby spotkać się i pogadać z innymi działaczami queerowej społeczności, potańczyć, zabawić się i przede wszystkim dołożyć swoją cegiełkę do produkcji całego projektu. Co najważniejsze – tego wieczoru każdy z Was może zostać DJem. Przyjdźcie się przekonać!

Piątek na festiwalu QOx

Queer Open Workshop #2

festiwal QOx

gdzie:  Inkubator Kultury – Pireus

Kolejne warsztaty, tym razem dla dzieci, które będą połączone z performatywnym czytaniem bajek, pozwalającym odwzorować i przekazać czytane emocje. W trakcie warsztatów uczestnicy będą zastanawiać się nad płynnością znaczeń i zajrzą pod powierzchnię tylko pozornie przejrzystych tożsamości rzeczy, które otaczają nas na co dzień.

Queer Open Theatre

festiwal QOx

gdzie:  Poruszenie

bilety:  25 – 30 zł, zapłać przed wejściem

Open Theatre to jeden z najciekawszych punktów festiwalu QOx, podczas którego kolektyw Queer Explosion przedstawi swój spektakl Stracone śluby czystości. To bezwzględnie queerowe show, przedstawiające nieheteronormatywną, alternatywną wersję Polski, w której normami obyczajowymi nie rządzą uprzedzenia i bariery społeczne. Akcja odbywa się w Zakonie św. Makareny, gdzie pozostaniemy jeszcze trochę dłużej, a to za sprawą…

Queerowe Poruszenie

festiwal QOx

gdzie:  Poruszenie

bilety:  7 – 27 zł, zapłać przed wejściem

…sobotniego afterparty, który podobnie jak spektakl Stracone śluby czystości będzie odbywał się w przestrzeni Zakonu św. Makareny, w który przemieni się oczywiście klub Poruszenie. Zagrają Aldona Relax, Poważne Dziewczyny + Haneczka, Jakub Lemiszewski oraz Agata Kneć. Gwarantowana świetna zabawa do samego rana!

Sobota na festiwalu QOx

Queer Open Showcase

festiwal QOx

gdzie:  Pawilon

bilety:  10 zł, zapłać przed wydarzeniem

Ostatniego dnia festiwalu będziecie świadkami performatywnego widowiska społecznego. Przybierze ono formę, trzygodzinnego showcase’u, na który złoży się piętnaście 4-minutowych występów w wykonaniu drag performerów, tancerzy, artystów burleski innych performerów. Nie powinniście tego przegapić!

Queer Open Afterparty

festiwal QOx

gdzie:  Poruszenie

bilety:  12 – 32 zł

Zwieńczeniem festiwalu QOx nie mogłoby być nic innego jak… Impreza! Wracamy do Poruszenia gdzie za deckami staną nie tylko poznańscy DJe (GHERT), ale również reprezentanci sceny berlińskiej w składzie Mr. Manic oraz Antiny Christ. Muzycznym doznaniom będą towarzyszyły niepowtarzalne queerowe performance z całego świata!

Musicie przyznać, że festiwal QOx ma w swojej ofercie naprawdę wiele atrakcji, zarówno tych merytorycznych, jak i bardziej imprezowych. Każdy powinien znaleźć w harmonogramie wydarzenia coś dla siebie. Nie siedźcie więc w domach i spędźcie ten weekend w wyjątkowym queerowym towarzystwie! Do zobaczenia!

festiwal QOx

Nie wiecie co robić w ten weekend w Poznaniu? Wpadnijcie na wyjątkowy, kolorowy festiwal queerowy QOx do nowego klubu Poruszenie! W nadchodzący weekend, mimo szarej aury za oknami, Poznań będzie lśnił wszystkimi kolorami tęczy. To wszystko za sprawą queerowego festiwalu QOx, który powstał z inicjatywy JTB Collective Production we współpracy z nową przestrzenią klubowo-artystyczną – […]

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku: