fot. Materiały organizatora

Kolejni artyści dołączają do line-upu Mystic Festival 2023

Brak zdjęcia autora wpisu

25 listopada 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Poznaliśmy nazwy kolejnych wykonawców, którzy potwierdzają przybycie do gdańskiej Stoczni w czerwcu 2023. Mystic Festival 2023 będzie wyjątkową gratką dla fanów mocniejszych brzmień!

Mystic Festival 2023 – robi się coraz tłoczniej

Kolejni giganci amerykańskiego thrash metalu w programie Mystic Festival 2023? Tego nigdy za wiele! Tym bardziej że Testament, mimo czterech dekad na scenie, niezmiennie imponuje siłą, która objawiła się już na pamiętnym debiucie The Legacy. Emanuje ona też z każdego dźwięku Titans of Creation, ich trzynastego albumu, wydanego u progu pandemii. A na koncertach, jak doskonale wiecie, Testament bije znacznie mocniej niż na płytach.

Testament – WWIII

Ogień, krew i bluźnierstwa – Watain doskonale znają formułę skutecznego blackmetalowego rytuału. Szwedzi potrafią też perfekcyjnie zbalansować w swojej muzyce niszczącą wszystko agresję z melodią, która zagnieżdża się w mózgu, albo i w sercu – co kto ma. Tytuł ich najnowszej płyty – The Agony & Ecstasy of Watain – najlepiej oddaje charakter tych dźwięków.

Watain – The Howling

Primitive Man porusza się w ciemnym, dusznym i nasyconym rozpaczą trójkącie pomiędzy doomem, blackiem a sludge metalem. „Całkowite zniszczenie słuchu”. „Podróż do najgłębszej i czarnej jak smoła otchłani”. „Nie możesz uciec od tego horroru, zostałeś uwięziony w jakimś bezbożnym królestwie, by spędzić resztę wieczności w udręce”. To właśnie przykłady zmagań recenzentów z albumem Immersion (2020). I sama prawda.

Primitive Man – Victim

Lord Of The Lost grają nowoczesny gothic metal, kreślony szerokim gestem – od mrocznych, ale przebojowych partii syntezatorów, przypominających najlepsze płyty Depeche Mode, przez zgrzytliwość i surowość industrialnego rocka po obezwładniający ciężar Rammstein. Najnowsza płyta zespołu z Hamburga nosi tytuł Judas, ale zdradzimy wam, że na żywo ich muzyka brzmi jeszcze lepiej.

Lord Of The Lost – Loreley

Mystic Festival 2023: Potwierdzeni wykonawcy

Przypominamy, że udział w festiwalu potwierdzili również: Ghost, Gojira, Meshuggah, Behemoth, Exodus, Phil Campbell and the Bastard Sons (z setem Motörhead), Voivod, Moonspell, Perturbator, Alcest, Sleep Token, Carpathian Forest, Unleashed, Lucifer, Heriot i Soen.

Poznaliśmy nazwy kolejnych wykonawców, którzy potwierdzają przybycie do gdańskiej Stoczni w czerwcu 2023. Mystic Festival 2023 będzie wyjątkową gratką dla fanów mocniejszych brzmień! Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni […]

Obserwuj nas na instagramie:

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →