Jest już szkoła, teraz powstanie Muzeum Disco Polo. Będzie kosztowało 11 mln złotych


11 czerwca 2020

Podziel się newsem:

Najpierw, rządzący gminą Michałowo wpadli na pomysł stworzenia szkoły o profilu disco polo, teraz temu gatunkowi muzycznemu chcą poświęcić nowoczesne muzeum.

W Michałowie powstanie Muzeum Disco Polo

Muzeum, które będzie częścią większego kompleksu (w skład którego będzie wchodziła jeszcze hala widowiskowa), ma zostać wybudowane w ciągu 6 najbliższych lat. Inwestycja warta 11 mln złotych powstanie w ramach przedsięwzięć strategicznych dla rozwoju województwa podlaskiego i będzie sfinansowana głównie ze środków unijnych. 15% kosztów budowy pokryje samorząd.

Disco polo jest obecne w Polsce i na świecie od prawie 30 lat i na tyle zadomowiło się̨ w polskiej kulturze, że obecnie nie da się zamknąć oczu i udawać, że tego nie ma. My to widzimy i rozumiemy. Od nowego roku szkolnego rusza w Michałowie szkoła o profilu estradowym disco polo. Centrum to kolejny krok – powiedział burmistrz Michałowa Marek Nazarko, cytowany przez Polsat News

Burmistrz Michałowic chce również, żeby centrum kształciło młodzież w kierunku sztuki estradowej i rozrywkowej oraz organizacji imprez o charakterze kulturalno-rozrywkowym. Jak informuje Onet, projektowane Centrum ma zostać wybudowane przy Zespole Szkół w Michałowie, gdzie w 2020 roku rozpoczyna swoją działalność profil estradowy poświęcony muzyce disco polo.

Muzeum Disco Polo

Partnerem projektu będzie agencja Green Star, która ma pod swoimi skrzydłami takie zespoły jak Akcent z Zenkiem Martyniukiem na czele, Boys, Top Girls, Milano, Extazy, Classic i wiele innych. Ważną częścią Centrum Disco Polo będzie muzeum. Eksponaty i instalacje muzealne pomoże zebrać właśnie Green Star.

Przeczytajcie także: Klasa o profilu disco polo – czy to się dzieje naprawdę?

Najpierw, rządzący gminą Michałowo wpadli na pomysł stworzenia szkoły o profilu disco polo, teraz temu gatunkowi muzycznemu chcą poświęcić nowoczesne muzeum. W Michałowie powstanie Muzeum Disco Polo Muzeum, które będzie częścią większego kompleksu (w skład którego będzie wchodziła jeszcze hala widowiskowa), ma zostać wybudowane w ciągu 6 najbliższych lat. Inwestycja warta 11 mln złotych powstanie […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Kup voucher na dowolny koncert

Biletomat.pl
50-500 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.