Jak brzmi warszawski „Spleen”? Jimek przerobił kultowy kawałek Maanamu! A klip robi jeszcze większe wrażenie…


03 kwietnia 2018

Podziel się newsem:

Do utworu powstał niesamowity klip rodem z Incepcji.

„Krakowski Spleen” – kultowy kawałek Maanamu z 1983 roku właśnie otrzymał drugie życie za sprawą Jimka. Nowa, elektroniczna aranżacja Radzimira Dębskiego brzmi niczym soundtrack z postapokaliptycznego filmu i jest hołdem kompozytora złożonym Korze Jackowskiej.

Jednak Spleen w wydaniu Jimka jest zdecydowanie bardziej warszawski, niż krakowski – głównie za sprawą niesamowitego klipu wyreżyserowanego przez Torbjörna Martina, w którym ujęcia stolicy przypominają kadry z filmu Incepcja. Szczena definitywnie opada.

Jak to się stało, że Jimek po 30 latach postanowił sięgnąć po hit Maanamu? Wszystko zaczęło się od kampanii „Moje Powietrze” organizowanej przez ING Bank Śląski. Fragment utworu Kory i Jimka znalazł się w spocie reklamującym prospołeczną akcję banku. Po tej namiastce kolaboracji „Jimek & Kora” od razu masowo zaczęły się pojawiać prośby internautów o udostępnienie całego utworu, który 26 marca trafił do sieci. A teraz do kultowego kawałka w nowej aranżacji powstał równie imponujący teledysk.

Czy my Polacy mamy ze sobą coś wspólnego? Nie widać. Bo to powietrze– tak brzmi hasło kampanii ING Banku, który wspiera stosowanie ekologicznych rozwiązań zmniejszających zanieczyszczenie środowiska.

To my pokusimy się teraz o parafrazę: Czy my Polacy mamy ze sobą coś wspólnego? Nie widać. Bo to miłość do Jimka i Kory. ♥♥♥ I namawiamy do słuchania dobrej, polskiej muzyki. :)

Do utworu powstał niesamowity klip rodem z Incepcji. „Krakowski Spleen” – kultowy kawałek Maanamu z 1983 roku właśnie otrzymał drugie życie za sprawą Jimka. Nowa, elektroniczna aranżacja Radzimira Dębskiego brzmi niczym soundtrack z postapokaliptycznego filmu i jest hołdem kompozytora złożonym Korze Jackowskiej. Jednak Spleen w wydaniu Jimka jest zdecydowanie bardziej warszawski, niż krakowski – głównie […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku: