fot. Netflix

Wiele przeszły, ale się nie ugną. Netflix stworzył dokument o raperkach

Obserwuj nas na instagramie:

4-odcinkowy minidokument Panie przodem: Historia kobiet hip-hopu pojawi się w bibliotece platformy 9 sierpnia. 

Raperki się nie ugną

„Czarne kobiety wymiatają obecnie w hip-hopie. Dominują na listach przebojów i stają się najważniejszymi influencerkami tej kultury. Ale nie przyszło to łatwo” – słyszymy na początku zwiastuna. Potwierdza to jedna z bohaterek dokumentu, legendarna Queen Latifah: „Przeszłyśmy sporo, stojąc dumnie wyprostowane. I nigdy się nie ugniemy” – mówi słynna raperka, piosenkarka, aktorka i producentka.

Z kobiecej perspektywy

Panie przodem: Historia kobiet hip-hopu ukazuje rolę kobiet w rozwoju liczącego 50 lat gatunku muzycznego. W każdej z czterech części dokumentu pojawią się kultowe raperki, takie jak MC Lyte, Queen Latifah, Rah Digga, Latto, MC Lyte, Tierra Whack, Roxanne Shante, Remy Ma, Yo-Yo, Rapsody, Chicka i wiele innych. Towarzyszyć im będą przedstawiciele wytwórni płytowych, stylistki i styliści oraz dziennikarze i dziennikarki związani z hip-hopem. Z kobiecej perspektywy usłyszymy historie i przemyślenia związane z muzyką, która – nie bójmy się tego powiedzieć – zmieniła świat na poziomie społecznym, politycznym czy związanym ze sprawami rasowymi.

Panie przodem: Historia kobiet hip-hopu – zwiastun

4-odcinkowy minidokument Panie przodem: Historia kobiet hip-hopu pojawi się w bibliotece platformy 9 sierpnia.  Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie Raperki się nie ugną „Czarne kobiety wymiatają […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →