GYPSY Rags & Vestures: Młodzi gniewni polskiej mody


30 sierpnia 2016

Obserwuj nas na instagramie:

Są raczej niegrzeczni. W przeciwnym razie nie czerpaliby wzorców od słynnego kokainowego barona. Przed wami – najbardziej niepokorna z polskich marek – Gypsy Rags & Vestures.

Mają słabość do szybkich, choć lekko zdezelowanych samochodów i opuszczonych miejsc. I przede wszystkim – trzymają się w grupie (której nie chciałbyś spotkać na ulicy). Ich znak rozpoznawczy? Bluzy i t-shirty – głównie czarne, zawsze z motywem korony. To oni rządzą na mieście.

Gypsy Rags 4

Jest ich trzech – Kuba, Mateusz i Kamil. Każdy doskonale zna swoje miejsce w grupie. I nie wchodzą sobie w drogę. Kuba zajmuje się logistyką, Mateusz – finansami, Kamil odpowiada za oprawę graficzną. Ale wszystkie ważne decyzje dotyczące Gypsy Rags & Vestures podejmują razem. Pomaga im Magda, która dba o wizerunek marki przedstawiany mediom. Mówią o sobie, że są jedną wielką rodziną. Do której dołączyć nietrudno. Wystarczy założyć jedną z ich rzeczy. A to że będziesz je nosić jest już przesądzone. “Plata O Plomo?” (srebro czy ołów?) – pytają w tytule swojej najnowszej kolekcji, cytując Pablo Escobara – słynnego w latach 80. kolumbijskiego mafioza, nie pozostawiając żadnego wyboru. Na szczęście na ich ubrania nie żal sypnąć groszem.

Gypsy Rags 7

Diabeł tkwi w szczegółach

Na pierwszy rzut oka zwyczajne bluzy z kapturem, T-shirty i bluzki z długim rękawem – utrzymane w czerni lub bieli, zyskują przy bliższym poznaniu. Chłopakom zależy bowiem nie tylko na tym, by były one wygodne i nie krępujące ruchów (stąd przewaga fasonów oversize), ale przede wszystkim dopracowane do perfekcji. W końcu nie uznają kompromisów! Dlatego też nonszalanckie w charakterze ubrania cechują doskonałe wykończenie rękawów, obszyte specjalną taśmą krawędzie i precyzyjnie wykonane nadruki.

Gypsy Rags 11

Na bluzach kryją się zapinane na designerski suwak funkcjonalne kieszonki. A koszulki zdobią oryginalne hafty. Wszystko jest tu przemyślane. Także rozwiązania techniczne. W poprzedniej kolekcji marki pojawiła się choćby bluza, której kaptur zakończony był niewielką pętelką. Chodziło o to, by swobodnie móc zaczepić go… o czubek czapki z daszkiem i nie martwić się, że kaptur się zsunie.

Gypsy Rags 3

Złego początki

Kolekcja “Plata O Plomo” nie jest debiutem marki. Pierwsze projekty Gypsy Rags & Vestures przypadają na 2014 rok. Początkowo – tylko dla chłopaków, z czasem uzupełnione zostały o propozycje także dla dziewczyn (nadal dostępne w sklepie online, bo ubrania Gypsy nie są sezonowe i mają służyć nam latami). Ale to właśnie pojawieniu się w sprzedaży najnowszej kolekcji towarzyszą największe emocje. Nic dziwnego, nie tylko liczy najwięcej modeli, z których każdy ma w sobie coś intrygującego, ale i promują ją profesjonalna sesja zdjęciowa wykonana przez Paulinę Hanzel oraz film zrealizowany przez EXA Studio. Kolekcję oglądamy w jej warunkach naturalnych – na pograniczu zwykłego blokowiska i dzielnicy, która rządzi się swoimi prawami. Zresztą, zobaczcie sami.

Ubrania dostępna sa w Bazar Concept Store w Katowicach oraz online.

Gypsy Rags 8

Gypsy Rags 9

Gypsy Rags 10

Sprawdź także:
Unicats: świetni twórcy graffiti robią świetne ciuchy

Są raczej niegrzeczni. W przeciwnym razie nie czerpaliby wzorców od słynnego kokainowego barona. Przed wami – najbardziej niepokorna z polskich marek – Gypsy Rags & Vestures. Mają słabość do szybkich, choć lekko zdezelowanych samochodów i opuszczonych miejsc. I przede wszystkim – trzymają się w grupie (której nie chciałbyś spotkać na ulicy). Ich znak rozpoznawczy? Bluzy […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →