fot. materiały promocyjne

Google zamyka swój gamingowy projekt, Stadię


30 września 2022

Podziel się newsem:

Google ogłosił, że zamyka swój projekt gamingowy Stadia. Usługa zostanie wyłączona wraz z dniem 18 stycznia 2023 roku.

Stadia przechodzi do historii

Google ogłosił, że wraz z dniem 18 stycznia 2023 roku wyłączy swoją usługę gamingową w chmurze nazwaną Stadia. Jak poinformował wiceprezes Phil Harrison:

Kilka lat temu uruchomiliśmy usługę gier o nazwie Stadia. I chociaż podejście Stadii do streamingu gier dla konsumentów było zbudowane na silnym fundamencie technologicznym, nie zyskało ono takiej popularności wśród użytkowników, jakiej oczekiwaliśmy. Podjęliśmy wiec trudną decyzję o rozpoczęciu likwidacji naszego serwisu streamingowego Stadia.

Google widzi inne możliwości zastosowania technologii opracowanej na potrzebę Stadii. Mogła by ona znaleźć miejsce w takich odnogach firmy, jak YouTube czy Google Play. Ponadto, jeśli wierzyć zapowiedziom Phila Harrisona, Google będzie chciał zarobić na swoim nieudanym projekcie. Jak twierdzi Harrison, zamierzają: „udostępnić ją partnerom branżowym, co jest zgodne z tym, gdzie widzimy przyszłość gier”.

Trailer Google Stadii

Google schodzi, Netflix wchodzi

Gdy Google wraz z zamknięciem projektem Stadia wycofuje się z rynku gamingowego, Netflix zaczyna mocniej w niego inwestować. Firma otwiera bowiem pierwsze własne studio od podstaw. Jedyne co jak do tej pory wiadomo o nowej inwestycji Netflixa, to umiejscowienie siedziby studia gier w Helsinkach. Oznacza to, że ruszenie w branżę gamingową z pełną parą zajmie jeszcze kilka lat. Oprócz nowego biura firma wykupiła trzy już istniejące: Next Games, Boss Fight Entertainment, oraz Night School Studio, które stworzyło legendarną grę przygodową Oxenfree. Jej kontynuacja ma być pierwszą produkcją na PC spod szyldu Netflixa. Premiera jednak nieustannie przesuwa się w czasie. Według obecnych doniesień gra ma zadebiutować w pierwszym kwartale 2023 roku.

Google ogłosił, że zamyka swój projekt gamingowy Stadia. Usługa zostanie wyłączona wraz z dniem 18 stycznia 2023 roku. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej odrzucił Stadia […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →