Filmowi „Judas And The Black Messiah” towarzyszy równie interesujący soundtrack


15 lutego 2021

Podziel się newsem:

W piątek 12 lutego na platformie HBO Max miała miejsce premiera fabularnej produkcji Judas And The Black Messiah. Obraz w reżyserii Shaka Kinga zainteresować powinien jednak nie tylko kinomanów. Atrakcyjność filmu potęguje bowiem równie ciekawy soundtrack.

Judas And The Black Messiah pokazuje prawdziwą historię przywódcy Czarnych Panter

Judas And The Black Messiah ukazuje prawdziwą historię Freda Hamptona, jednego z czołowych przywódców Czarnych Panter w Illinois. Fabuła tego biograficznego dramatu skupiona jest wokół postaci Williama O’Neala, informatora FBI w szeregach Panter, którego infiltracyjne działania doprowadziły do śmierci Hamptona w 1969 roku.

Za kamerą stanął debiutujący w tej roli Shaka King, a Judas And The Black Messiah po raz pierwszy wyświetlono podczas trwającego na początku lutego Sundance Film Festival. Równie ciekawie co sama długometrażowa produkcja, prezentuje się również zaprezentowana w formie albumu muzyka inspirowana filmem. Ze względu na fabułę Judas And The Black Messiah, utrzymana w rapowym klimacie. Do tego gwiazdorsko obsadzona!

Judas And The Black Messiah – oficjalny trailer

Jay-Z & Nippsey Husle, Nas, A$AP Rocky i wielu innych nagrało utwory inspirowane filmem

Nagranie utworów tworzących ścieżkę dźwiękową do Judas And The Black Messiah, powierzono pierwszoplanowym postaciom ze świata hip-hopu. Na Judas and the Black Messiah: The Inspired Album uświadczymy zatem kawałki, które stworzyli m.in. Nas, Hit-Boy, A$AP Rocky, H.E.R., BJ The Chicago Kid, SiR, Masego, Dom Kennedy, G Herbo czy Black Thought. Za produkcję utworów na soundtrack odpowiadają natomiast Hit-Boy, Dash Sherrod, Ryan Cooler oraz Archie Davis.

H.E.R. – Fight For You 

Utworem, który najbardziej na tym albumie przykuwa uwagę jest ten, przy którym podpisani zostali Jay-Z i Nipsey Hussle! W numerze What It Feels Like wykorzystano nie słyszaną wcześniej zwrotkę zmarłego rapera z Crenshaw. Jest to pierwszy numer, w którym tych dwóch tak cenionych raperów słyszymy wspólnie. Szkoda jedynie, że do tego spotkania nie doszło przed feralnym 31 marca 2019 roku. Nipsey Hussle zginął tego dnia przed swoim sklepem w południowym Los Angeles w skutek dwóch kul wystrzelonych przez nieznanego napastnika.

Nipsey Hussle & Jay-Z – What It Feels Like

Judas and the Black Messiah: The Inspired Album jest ogólnie dostępne do odsłuchu w serwisach streamingowych. Natomiast film w reżyserii Shaka Kinga od 12 lutego obejrzeć można na HBO Max. Dla mieszkańców Polski niestety jest to sporym utrudnieniem. Ten popularny serwis w naszym kraju bowiem pojawić ma się dopiero w drugiej połowie 2021 roku, a działające jeszcze HBO GO oferty o tą produkcję nie poszerzyło. Na dopiero co otwarte kina również nie ma co liczyć. Na ten moment pozostaje zatem inspirowana produkcją muzyka.

Judas and the Black Messiah: The Inspired Album – odsłuch

Na albumie znalazły się utwory, które nagrali m.in. A$AP Rocky, Jay-Z & Nipsey Hussle, Nas, H.E.R. i wielu innych.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.