kadr z filmu „Priscilla”

Film o Elvisie bez muzyki Elvisa, czyli głośna „Priscilla” Sofii Coppoli


04 października 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Priscilla to biograficzny film o żonie Elvisa Presleya. Dlaczego rodzina muzyka nie zgodziła się na wykorzystanie jego twórczości w produkcji uznanej reżyserki Sofii Coppoli?

Kobiecy głos w życiu Elvisa Presleya

Jeszcze nie opadły emocje po głośnym Elvisie Baza Luhrmanna, a lada moment zobaczymy kolejną produkcję skupioną wokół życia megagwiazdy. Sofia Coppola – znana przede wszystkim z reżyserii filmów Między słowami, Przekleństwa niewinności oraz Maria Antonina – w swoim najnowszym filmie Priscilla opowie historię żony Elvisa Presleya. W głównych rolach, jak na razie świetnie ocenianej za granicą produkcji, zobaczymy Cailee Spaeny (Mare z Easttown, Źle się dzieje w El Royale) oraz Jacoba Elordi (Euforia, nadchodzący film nominowanej do Oscara Emerald Fennel, Saltburn).

Od samego początku media żyły kontrowersyjnym związkiem. Do dziś szokuje różnica wieku między kochankami. Elvis Presley zakochał się w Priscilli, gdy ta była 10 lat młodszą od niego 14-latką. Związali się oficjalnie niewiele później. Rockowa legenda, do której wzdychały miliony kobiet na całym świecie, bynajmniej nie była księciem z bajki. Artysta nadużywał narkotyków oraz alkoholu, a także wielokrotnie dopuścił się wobec żony przemocy psychicznej, fizycznej, czy zdrady. To na jej barkach spoczął również obowiązek wychowywania ich jedynej córki, Lisy Presley.

Jacob Elordi oraz Cailee Spaeny w filmie „Priscilla”

Film Coppoli pokazuje nową, kobiecą perspektywę życia króla rock and rolla. Oparty jest na wspomnieniach żony zmarłego artysty z książki wydanej w 1985 roku wraz z Sandrą Harmon, Elvis i ja, gdzie Priscilla Presley opisała burzliwy związek i walkę o swoją niezależność.

Priscilla bez muzyki Elvisa

Co może dziwić – w porównaniu ze wspomnianym filmem Luhrmanna z Austinem Butlerem – w nadchodzącej produkcji nie usłyszymy oryginalnej muzyki Elvisa Presleya. Firma, będąca właścicielem większości spuścizny po artyście, nie udzieliła Sofii Coppoli zgody na wykorzystanie materiału w filmie biograficznym o jego żonie. Reżyserka stwierdziła, że ​​stało się tak dlatego, że chcą chronić wizerunek artysty.

„Nie lubią projektów, których nie wymyślili, chronią swoją markę” – powiedziała reżyserka „The Hollywood Reporter”. „Ale to sprawiło, że jesteśmy bardziej kreatywni”. Jak podaje portal, film rozpoczyna się coverem utworu The Ronettes z 1963 roku, wykonanym przez Ramones z lat 80., Baby, I Love You.

Priscilla to biograficzny film o żonie Elvisa Presleya. Dlaczego rodzina muzyka nie zgodziła się na wykorzystanie jego twórczości w produkcji uznanej reżyserki Sofii Coppoli? Zobacz także Posłuchajcie tych 7 raperek, które rozkręciły się w 2023 roku 20 seriali, do których planujemy „kiedyś wrócić” Symulator przetrwania w Polsce lat 90. Gra, na którą warto czekać Kobiecy […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

 

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →