Dziwna wypowiedź premiera Morawieckiego dotycząca e-sportu


13 stycznia 2022

Podziel się newsem:

W trakcie wczorajszego posiedzenia sejmu premier Mateusz Morawiecki udzielił dość dziwnej wypowiedzi dotyczącej e-sportu. Sprawdź szczegóły.

Dziwna wypowiedź premiera

Podczas wczorajszego posiedzenia sejmu przegłosowywany był wniosek o wotum nieufności dla ministra sportu i turystyki, Kamila Bortniczuka. W tej sprawie zabrał głos premier Mateusz Morawiecki, który chcąc wziąć w obronę ministra posłużył się przykładem wspierania e-sportu jako… działań mających na celu zachęcić młodych Polaków do aktywności fizycznej. Cytując premiera Morawieckiego:

Przez e-sport chcemy dzieci wyciągać z domów. Nie chcemy, żeby były przed tym komputerem bez programów państwowych, samorządowych. Ale specjaliści podpowiadają nam taką ścieżkę: bądźcie tam, żeby wyciągać dzieci sprzed ekranów monitorów, telewizorów, komputerów, właśnie na boiska, właśnie do hal sportowych. 

Warto wstrzymać się z osądami dotyczącymi tej wypowiedzi, tym bardziej że premier ani nikt z jego otoczenia nie odniósł się do tej pory do fali krytyki. Natomiast na ten moment wypowiedź Mateusza Morawieckiego wygląda jak fatalne przejęzyczenie lub brak wiedzy na temat tego, czym e-sport jest.

Fragment wystąpienia premiera Morawieckiego

Nowa gala e-sportowa

W ostatnich dniach dość głośno o rozgrywkach e-sportowych ze sprawą inicjatywy grupy The Collective i ekipy chillwagonu na czele z Borixonem. Na socialach między innymi raperów i influencerów zaczęły pojawiać się identyczne posty dotyczące organizacji shif7. Spekulowano powstanie kolejnej federacji freak-show czy bitew freestyle’owych. Ostatecznie okazały się to rozgrywki e-sportowe, w których występować będą infuencerzy, muzycy oraz sportowcy. Pierwsza gala finałowa już 29 stycznia na stadionie Legii Warszawa.  

W trakcie wczorajszego posiedzenia sejmu premier Mateusz Morawiecki udzielił dość dziwnej wypowiedzi dotyczącej e-sportu. Sprawdź szczegóły. Dziwna wypowiedź premiera Podczas wczorajszego posiedzenia sejmu przegłosowywany był wniosek o wotum nieufności dla ministra sportu i turystyki, Kamila Bortniczuka. W tej sprawie zabrał głos premier Mateusz Morawiecki, który chcąc wziąć w obronę ministra posłużył się przykładem wspierania e-sportu […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →