Dziś Dzień Polskiej Muzyki – słuchamy tylko polskich kawałków!


01 października 2019

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Kampania Dzień Polskiej Muzyki ma na celu promocję polskiej muzyki oraz wsparcie polskiego rynku muzycznego.

Kampania Dzień Polskiej Muzyki ma być impulsem dla jeszcze bardziej dynamicznego rozwoju polskiego rynku muzycznego, by dzięki temu polscy twórcy mieli większe szanse na rozwój swoich karier za granicą, a polski rynek muzyczny był bardziej zauważalny i doceniany.

Zarówno światowy, jak i polski rynek muzyczny rośnie systematycznie od 2014 roku. Sprzedaż muzyki w Polsce wzrasta jednak znacznie wolniej niż na świecie. Polska zajmuje 10. pozycję na świecie pod względem wartości rynku sprzedaży fizycznej. Biorąc pod uwagę całkowity udział Polski w światowym rynku sprzedaży muzyki, znajdujemy się niezmiennie od lat w okolicy miejsca 22.

Kampania ma za zadanie uświadomienie słuchaczom, że to oni kształtują wartość i pozycję polskiego rynku muzycznego na świecie, tak samo jak artyści.

Dzień Polskiej Muzyki

Dzień Polskiej Muzyki – 1 października

Z tej okazji od 10:00 przez godzinę większość muzycznych stacji telewizyjnych i radiowych będzie nadawać wyłącznie polskie utwory. Ponadto tego dnia na antenach będzie można usłyszeć jej znacznie więcej niż zwykle.W akcję zaangażowały się radia: RMF, RFM MAXXX, RMF Classic, Radio ZET, Radio ESKA, Rock Radio, Radio Złote Przeboje, Radio Pogoda, Radio WAWA, oraz stacje: MTV Music Polska, 4FUN.TV, 4FUN DANCE, 4FUN GOLD, ESKA TV.

Kampania będzie widoczna także w największych platformach streamingowych. W serwisie Spotify tego dnia pod szyldem Dzień Polskiej Muzyki będą wyróżnione playlisty z polską muzyką.

Sprawdźcie nasze playlisty na Spotify, w których znajdziecie najświeższe polskie kawałki z gatunków: pop, alternatywa i hip-hop.

Selekcja Rytmy.pl na Spotify – Hip-Hop PL ’19

Selekcja Rytmy.pl na Spotify – Alternatywa PL ’19

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku: