fot. Radio Orbit

Decent Elephant przyśpieszają nasze „Tętno” najnowszym singlem


31 sierpnia 2022

Podziel się newsem:

Decent Elephant prezentują nam kolejną muzyczną kartę w swojej karierze. Piosenka Tętno to idealne zamknięcie ostatniego dnia wakacji.

Powiew wakacyjnej alternatywy

Decent Elephant to projekt, który na polskiej scenie alternatywnej działa aktywnie od kilku lat. Pierwszą z większych zmian, jakie zespół zaaplikował w swojej muzycznej karierze, było bez wątpienia przejście z pracy na sali prób do trybu zdalnego, który oczywiście spowodowany był pandemią.

Zmiana ta nie przeszkodziła jednak zespołowi w utrzymaniu brzmieniowego ognia, o który zadbali songwriter zespołu – Janek, a także czuwający nad finalnymi etapami produkcji Leon Krześniak, który współpracuje z licznymi polskimi artystami alternatywnymi. Sama zmiana systemu pracy zaowocowała powstaniem świeżego materiału, w tym utworu Bluszcz, który przebojem wdarł się na playlisty w największych serwisach streamingowych, między innymi Fresh Finds Polska i Tylko Polski Rock na Spotify czy Tidal Rising Polska.

Przeczytaj także: Tove Lo powraca z kolejnym teledyskiem do znanego już singla 2 Die 4

Decent Elephant
Decent Elephant/ fot. konto Spotify zespołu

Obecnie zespół w swojej twórczości dalej czerpie garściami z klimatów lat 80. i szeroko rozumianej muzyki retro. Jeśli zaś chodzi o inspiracje, to bez wątpienia są to szlagierowe zespoły i wokaliści, tacy jak: Tame Impala, Roosevelt, Sports, czy też half alive. Przed nadejściem pandemii zespół inspirował się zwłaszcza brytyjską gitarową alternatywą (Foals, Everything Everything), co słyszalne jest w starszych wydawnictwach.

Decent Elephant postanowili jednak wprowadzić kolejną zmianę, która polegała na wymianie gitar na syntezatory, które pozwoliły uwydatnić to, z czego formacja słynęła do tej pory, a mianowicie ich żywiołowość i emocjonalne teksty, o które przeważnie dba Dawid. Teksty są jednak zwykle wypadkową życiowych doświadczeń i obserwacji całego zespołu, a każdy utwór stanowi nową, emocjonalną historię.

Naszym planem na najbliższą przyszłość jest regularne wydawanie muzyki i docieranie do nowych odbiorców. W 2022 zamierzamy zaprezentować publice przynajmniej 2 nowe single. Na salę prób, a tym samym do koncertowania, wracamy w 2023. Naszym muzycznym marzeniem jest granie koncertów na największych polskich scenach festiwalowych

– mówi o swoich przyszłych planach zespół.

Nie pozostaje mi więc nic innego, jak tylko zaprosić Was do przesłuchania najnowszej propozycji formacji – singla Tętno, który zwiastuje kolejny etap w ich karierze.

Decent Elephant – Tętno, posłuchaj!

Decent Elephant prezentują nam kolejną muzyczną kartę w swojej karierze. Piosenka Tętno to idealne zamknięcie ostatniego dnia wakacji. Zobacz także FiQuality to (nie)śmieszny żart, który czym prędzej powinien doczekać się puenty Ubisoft nie będzie mnie wodzić za nos. Powrót do korzeni „Assassin’s Creed” to zagrywka pod publiczkę Horrorcore cały czas w pełni sił. Słoń w […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →