fot. Radio Orbit

Decent Elephant przyśpieszają nasze “Tętno” najnowszym singlem


31 sierpnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Decent Elephant prezentują nam kolejną muzyczną kartę w swojej karierze. Piosenka Tętno to idealne zamknięcie ostatniego dnia wakacji.

Powiew wakacyjnej alternatywy

Decent Elephant to projekt, który na polskiej scenie alternatywnej działa aktywnie od kilku lat. Pierwszą z większych zmian, jakie zespół zaaplikował w swojej muzycznej karierze, było bez wątpienia przejście z pracy na sali prób do trybu zdalnego, który oczywiście spowodowany był pandemią.

Zmiana ta nie przeszkodziła jednak zespołowi w utrzymaniu brzmieniowego ognia, o który zadbali songwriter zespołu – Janek, a także czuwający nad finalnymi etapami produkcji Leon Krześniak, który współpracuje z licznymi polskimi artystami alternatywnymi. Sama zmiana systemu pracy zaowocowała powstaniem świeżego materiału, w tym utworu Bluszcz, który przebojem wdarł się na playlisty w największych serwisach streamingowych, między innymi Fresh Finds Polska i Tylko Polski Rock na Spotify czy Tidal Rising Polska.

Przeczytaj także: Tove Lo powraca z kolejnym teledyskiem do znanego już singla 2 Die 4

Decent Elephant
Decent Elephant/ fot. konto Spotify zespołu

Obecnie zespół w swojej twórczości dalej czerpie garściami z klimatów lat 80. i szeroko rozumianej muzyki retro. Jeśli zaś chodzi o inspiracje, to bez wątpienia są to szlagierowe zespoły i wokaliści, tacy jak: Tame Impala, Roosevelt, Sports, czy też half alive. Przed nadejściem pandemii zespół inspirował się zwłaszcza brytyjską gitarową alternatywą (Foals, Everything Everything), co słyszalne jest w starszych wydawnictwach.

Decent Elephant postanowili jednak wprowadzić kolejną zmianę, która polegała na wymianie gitar na syntezatory, które pozwoliły uwydatnić to, z czego formacja słynęła do tej pory, a mianowicie ich żywiołowość i emocjonalne teksty, o które przeważnie dba Dawid. Teksty są jednak zwykle wypadkową życiowych doświadczeń i obserwacji całego zespołu, a każdy utwór stanowi nową, emocjonalną historię.

Naszym planem na najbliższą przyszłość jest regularne wydawanie muzyki i docieranie do nowych odbiorców. W 2022 zamierzamy zaprezentować publice przynajmniej 2 nowe single. Na salę prób, a tym samym do koncertowania, wracamy w 2023. Naszym muzycznym marzeniem jest granie koncertów na największych polskich scenach festiwalowych

– mówi o swoich przyszłych planach zespół.

Nie pozostaje mi więc nic innego, jak tylko zaprosić Was do przesłuchania najnowszej propozycji formacji – singla Tętno, który zwiastuje kolejny etap w ich karierze.

Decent Elephant – Tętno, posłuchaj!

Decent Elephant prezentują nam kolejną muzyczną kartę w swojej karierze. Piosenka Tętno to idealne zamknięcie ostatniego dnia wakacji. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Powiew wakacyjnej alternatywy Decent Elephant to […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →