Pexels

Włosi już nie skorzystają z ChatuGPT? Zainterweniował rząd


03 kwietnia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Włoski organ państwowy odpowiedzialny za ochronę danych podjął decyzję o sankcjonowaniu ChatuGPT – popularnego chatbota opracowanego przez OpenAI.

Nieuzasadnione zbieranie prywatnych informacji

Sztuczna inteligencja coraz mocniej zaznacza swoją obecność w naszej rzeczywistości. Nieuniknione są więc liczne kontrowersje związane z narzędziami korzystającymi z tej technologii. Mowa chociażby o Midjourney generującym obrazy. Algorytm ten korzysta z baz danych, do których jego twórcy nie mają praw. Po raz pierwszy oskarżenia spotykają także narzędzie ChatGPT od OpenAI. Popularny chatbot odpowiadający na pytania został zbanowany przez włoską instytucję państwową, narodowy regulator ds. ochrony danych osobowych (GDPD). Motywują oni swoją decyzję nieuzasadnionym zbieraniem przez OpenAI prywatnych informacji o użytkownikach narzędzia. Dodatkowo firmie zarzucono brak wprowadzenia w ich tworze mechanizmów regulacyjnych przez co osoby niepełnoletnie narażone są na otrzymywanie odpowiedzi nieodpowiednich dla ludzi w ich wieku. GDPD postawiło firmie ultimatum. Mają w ciągu 20 dni zaprzestać przetwarzania danych obywateli Włoch lub zostaną nałożone na nich kary finansowe. Jak do tej pory OpenAI nie przedstawiło stanowiska w sprawie, jednak ciężko spodziewać się, by przystali na żądania. Bardziej prawdopodobne jest po prostu wycofanie się z Włoch.

Firma w rękach ChatuGPT

João Ferrão dos Santos, pewien inżynier i marketingowiec z Portugalii postanowił założyć start-up, a następnie… oddał stanowisko prezesa AI, a konkretnie niesamowicie popularnemu ostatnio ChatowiGPT. Będzie on pełnić to stanowisko przez 30 dni. W taki właśnie sposób powstała firma e-commerce o nazwie AIsthetic Apparel, która będzie sprzedawać podkoszulki z ekologicznej bawełny. Szybko znaleźli się inwestorzy tego nietypowego projektu, dzięki którym udało uzbierać się budżet 2,5 tysiąca dolarów. ChatGPT sporządził biznesplan. Zgodnie z poleceniem prezesa, João zarejestrował przedsiębiorstwo i założył konto bankowe, otworzył sklep internetowy, a także wszedł we współpracę z drukarnią. Następnie prezes firmy AIsthetic Apparel ustalił ceny produktów, a także zaproponował przygotowanie wzorów, oraz logo firmy przez Midjourney (inny algorytm sztucznej inteligencji). Jak pisał portal „Eurogamer”, całe doświadczenie dos Santos opisuje na swoim LinkedInie.

Relacja z 16 dnia zarządzania firmą przez ChatGPT

Włoski organ państwowy odpowiedzialny za ochronę danych podjął decyzję o sankcjonowaniu ChatuGPT – popularnego chatbota opracowanego przez OpenAI. Zobacz także Zespół Måneskin zagrał w Polsce. Zobaczcie nasze zdjęcia z koncertu! Córy: „Dziewczyny mogą robić coś razem i nie musi być w tym toksycznej rywalizacji” Nowe seriale, których nie oglądasz. A warto! Nieuzasadnione zbieranie prywatnych informacji […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →