fot. Asia Babiel

Chair pytają “Po co muzyka”, ale czy się dowiedzą?


10 czerwca 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Chair już wkrótce wydadzą swoją debiutancką EP-kę Po co muzyka? Przed premierą płyty opowiedzieli mi, jakie rzeczy poza krzesłami są najprzydatniejsze i wypuścili remix o bolących plecach.

Krzesła z rozterkami

Debiut Chair to jeden z tych faktycznie najbardziej wyczekanych. Miałam wobec nich duże nadzieje po zeszłorocznych singlach, a że apetyt rośnie w miarę jedzenia, to tuż przed premierą EP-ki Po co muzyka? literalnie przebieram nogami. Hyper post punk to ich nazwa na to, co robią, ale dałoby się to opisać również całą gamą innych słów, a jednocześnie, jest to ciężkie do nazwania w ogóle. Płyta zespołu wychodzi 17 czerwca (spodziewajcie się recenzji), a okazji do sprawdzenia ich materiału na żywo totalnie nie zabraknie, szczególnie festiwalowym freakom. Do zobaczenia na OFFie i na Great September, I guess.

Przeczytaj: Soundcheck #4 – Chair

Chair po co muzyka
fot. @maloczulosci | Oliwia Ruta

Trzy pytania do: Huberta i Cury


Był singiel oparty o Wasze zodiaki, a cała płyta ukazuje się 17 czerwca, czyli jeszcze łapie się na ostatnie dni urodzin słonecznych bliźniąt. Czy ta EP-ka pasuje do charakteru tego znaku?

Chair (Hubert Kurkiewicz, Cura): Nie wiemy do końca, co charakteryzuje bliźnięta, tak że jest duża szansa, że pasuje. EP-ka wychodzi w dzień urodzin Cury i 3 dni przed urodzinami Huberta, i chyba o to nam najbardziej chodziło. W sumie też posługujemy się zorganizowanym chaosem i sami zapominamy, co był przypadkowe, a co planowane.

Ile numerów znajdzie się na płycie? Macie już swoje ulubione kompozycje i czy myślicie, że z czasem i ich przyjęciem, energią płynącą z koncertów, te sympatie mogą się zmienić?

Chair (Hubert Kurkiewicz, Cura): 7 utworów, z czego 3 już zostały wypuszczone w formie singli. Trudno powiedzieć, które są ulubione. Ostatni, black oil, fajnie wychodzi na żywo, bo wtedy udajemy, że się boksujemy i Hubert prawie dostaje w nos od Cury. A w Closure nie mamy zaplanowanej choreografii, więc jest to bardziej spokojnie wizualnie i mało się dzieje, tak że jest coś dla wszystkich.

Krzesła są według Was (widziałam na TikToku) w TOP 3 najprzydatniejszych przedmiotów. Jakie są pozostałe i dlaczego?

Hubert Kurkiewicz: Szczoteczka do zębów oraz iPhone 12, bo ostatnio sobie kupiłem i bardzo mi się podoba.

Cura: Klisze do kamery, żeby przypomnieć sobie o łatwiejszych czasach, i ręcznik, bo ręcznik ma wiele przydatnych funkcji.

Chair – say it again (KCN Remix)

EP-kę Po co muzyka? można zamawiać w preorderze na stronie art2musicshop.pl.

Chair już wkrótce wydadzą swoją debiutancką EP-kę Po co muzyka? Przed premierą płyty opowiedzieli mi, jakie rzeczy poza krzesłami są najprzydatniejsze i wypuścili remix o bolących plecach. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →