Celeste zapowiada debiutancki album

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Celeste, zwyciężczyni plebiscytu BBC Sound of 2020 i laureatka nagrody BRITS 2020 Rising Star, zdradziła kilka szczegółów swojego nadchodzącego, debiutanckiego albumu.

Celeste. Muzyczne odkrycie ostatnich miesięcy

Brytyjko-jamajska wokalistka Celeste przez wielu nazywana jest muzycznym odkryciem. Mimo, że jej kariera dopiero nabiera rozpędu, to na swoim koncie ma już występy na największych festiwalach, takich jak: Glastonbury, Primavera, Field Day czy Latitude. Artystka miała również okazję supportować Michaela Kiwanukę, Janelle Monae czy Neneh Cherry.

Celeste miłość do muzyki odkryła dzięki dziadkowi, który zapoznał ją z twórczością klasyków soulu, m.in. Arethy Franklin czy Elli Fitzerald. Początkowo, jako 18-latka, zaczęła coverować klasyczne utwory soulowe, funkowe i jazzowe. W końcu zdobyła się na odwagę, by zacząć komponować autorski materiał.

Od czasu podpisania kontraktu z Polydor w 2018 roku, Celeste wydała kilka singli, w tym Lately, Father’s Son i Strange, które otrzymało olbrzymie wsparcie od BBC Radio 1.

Celeste – Lately

W ostatnim czasie Celeste została wyróżniona w prestiżowym plebiscycie BBC Sound of 2020, który wyłania najbardziej obiecujących artystów młodego pokolenia. Została także laureatką nagrody Brits Rising Star. Wczoraj, podczas gali BRIT Awards wykonała na żywo utwór Strange.

Celeste – Strange

Celeste zapowiada debiutancki album – znamy tytuł i datę premiery

Artystka obecnie szykuje się do wydania debiutanckiej płyty. Poznaliśmy już tytuł i datę premiery. Krążek zatytułowany po prostu Celeste trafi do sprzedaży 4 września 2020 roku.

Celeste debiutancki album
Celeste – Celeste – okładka płyty

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Kup Bilety

Biletomat.pl
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.