fot. YouTube

BRIT Awards 2022 odnotowało najniższe w historii wyniki oglądalności


10 lutego 2022

Podziel się newsem:

BRIT Awards podczas swojej emisji 8 lutego pobiło negatywny rekord. Galę oglądało zaledwie 2.7 miliona widzów – najmniej w historii.

BRIT Awards 2022 nie cieszyło się zbyt wysoką oglądalnością

Zgodnie z notowaniami magazynu Broadcast dwuipółgodzinne show 8 lutego oglądało na platformie ITV 2.7 miliona ludzi. Choć jest to najniższy wynik w historii (dla porównania – gala w 2021 miała 2.9 miliona oglądających), to jednak byłby wyższy, gdyby wliczono w niego widzów, którzy oglądali streamy z wydarzenia na YouTube zamiast oficjalnej transmisji.

Na tegorocznym BRIT Awards miały miejsce występy artystów takich jak Adele, Ed Sheeran, Little Simz, Dave czy Sam Fender, obok niespodziankowego performance’u zespołu Bring Me The Horizon.

Little Simz – Introvert & Woman (Live at the BRIT Awards 2022)

Najwięcej laurów zebrała Adele – zdobyła aż trzy statuetki, w tym za album roku dzięki swojemu czwartemu wydawnictwu, 30. Wśród innych wyróżnionych można wymienić Little Simz, która otrzymała nagrodę w kategorii najlepszej nowej artystki i grupę Wolf Alice, do której powędrowało uhonorowanie “najlepszy zespół” za ich trzeci album, Blue Weekend. Pełna lista zwycięzców prezentuje się następująco:

Lista tegorocznych zwycięzców gali

Album roku: Adele 30

Artysta roku: Adele

Najlepszy zespół: Wolf Alice

Piosenka roku: AdeleEasy On Me

Najlepszy nowy artysta: Little Simz

Najlepszy międzynarodowy artysta: Billie Eilish

Najlepszy międzynarodowy zespół: Silk Sonic

Najlepsza międzynarodowa piosenka: Olivia RodrigoGood 4U

Najlepsza wschodząca gwiazda: Holly Humberstone

Najlepszy taniec: Becky Hill

Najlepszy rock/alternatywa: Sam Fender

Najlepszy pop/r&b: Dua Lipa

Najlepszy hip-hop/grime/rap: Dave

Producent roku: Inflo

Tekściarz roku: Ed Sheeran

Przeczytaj także: Billie Eilish zgarnie Oscara za No Time To Die? Jest na to spora szansa!

Był to pierwszy raz, gdy galę prowadził komik Mo Gilligan obok współprowadzących Mayi Jama i Clary Amfo. W 2021 prowadzącym był Jack Whitehall.

Przeczytaj także: Ku chwale Adele! Co nowego na BRIT Awards 2022?

BRIT Awards podczas swojej emisji 8 lutego pobiło negatywny rekord. Galę oglądało zaledwie 2.7 miliona widzów – najmniej w historii. Zobacz także Była dzieckiem, robiono z niej kobietę. Roxie Węgiel o seksualizacji w branży 20 najciekawszych pomysłów preorderowych od polskich raperów To studio odpowiada za twoje ulubione filmy. Dlaczego A24 jest tak kultowe? BRIT Awards […]

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →