Brie Larson w filmie „Kapitan Marvel”

Brie Larson nerwowo odpowiada na pytanie dziennikarza. Poszło o film z Johnnym Deppem

Obserwuj nas na instagramie:

16 maja rozpoczął się tegoroczny, 76. Festiwal Filmowy w Cannes. Brie Larson przypadła na nim zaszczytna i odpowiedzialna funkcja.

Brie Larson w jury Cannes 2023

Laureatka Oscara, znana m.in. z filmów Pokój, Kapitan Marvel i nadchodzącego Szybcy i wściekli 10, wchodzi w skład jury tegorocznego festiwalu. Wraz z Rubenem Östlundem (The Square, W trójkącie), Paulem Dano (Batman, Fabelmanowie), Julią Ducournau (Mięso, Titane) i innymi znanymi osobami ze świata filmu, Brie Larson decydować będzie, który tytuł z głównej sekcji konkursowej dostanie Złotą Palmę.

Johnny Depp wraca do świata kina

Tegoroczne Cannes otworzyła Kochanica króla (Jeanne du Barry) w reżyserii Maïwenn. Film opowiada o młodej i ambitnej kobiecie, która wykorzystuje swoją inteligencję i wdzięki, aby wspinać się po szczeblach drabiny społecznej. W konsekwencji staje się ulubienicą króla Ludwika XV. Rolę monarchy zagrał nie kto inny, ale Johnny Depp, który po premierze zgarnął 7-minutową owację na stojąco. Trudno było mu opanować wzruszenie:

Łzy w przypadku Deppa są zrozumiałe – występ w Kochanicy króla to pierwsza duża rola amerykańskiej gwiazdy kina od czasu procesu z byłą żoną, Amber Heard. Batalia sądowa śledzona była na całym świecie i urosła do skali wydarzenia medialnego. I choć Depp wygrał sprawę o zniesławienie przeciwko byłej małżonce, na jakiś czas odwróciła się od niego branża. Nic w tym dziwnego – podczas procesu wyszły na jaw niepokojące szczegóły ich relacji i opisy przemocy stosowanej także ze strony Deppa.

Brie Larson wezwana do odpowiedzi

Niesmak pozostał i trudno się dziwić, że nie wszyscy są szczęśliwi z powodu wyboru filmu, który otwiera tegoroczne Cannes. Na przykład dziennikarz, który poruszył temat Deppa podczas konferencji prasowej z festiwalowym jury. Pytanie zadał Brie Larson. Dlaczego jej? Od razu to wyjaśnił – aktorka głośno wypowiadała się na fali ruchu #MeToo i wspierała organizację Time’s Up, która zbierała pieniądze dla ofiar molestowania seksualnego.

– Co myślisz o tym, że film Deppa otwiera tegoroczny festiwal. Planujesz go zobaczyć? – to pozornie niewinne pytanie wybiło jurorkę z rytmu, a sytuacja stała się niezręczna. – Mnie o to pytasz? – odpowiedziała oschle pytaniem na pytanie Larson. – Nie rozumiem związku i tego, dlaczego konkretnie ja [zostałam zapytana – przyp. red] – dodała aktorka. Kiedy dziennikarz raz jeszcze wytłumaczył cierpliwie powody, którymi się kierował (przypomnijmy: wspomniany aktywizm Larson i zamieszanie wokół Deppa), jej irytacja jeszcze wzrosła: – Wydaje mi się, że dowiesz się, jeśli obejrzę film. I nie wiem, co będę sądzić o nim, jeśli go obejrzę – dodała opryskliwie i tym samym zakończyła temat. Polecamy obejrzeć nagranie z tego momentu, na którym Larson momentalnie rzednie mina:

Kto ma rację?

Ktoś może powiedzieć, że dziennikarz niepotrzebnie robi zamieszanie, a film z Deppem to nie sprawa Larson. Faktycznie – aktorka nie ma obowiązku oglądać tytułów spoza głównego konkursu, w którego jury zasiada. Jednak jej mocne zaangażowanie w sprawę i liczne wypowiedzi sprzed kilku lat mówią jasno: powinna mieć wyrobione zdanie na ten temat, szczególnie będąc jedną z twarzy tegorocznego Cannes. Musi też być gotowa na trudne pytania i udzielanie odpowiedzi – nawet jeśli okrągłych i oficjalnych. Co ciekawe, Brie Larson i Johnny Depp pojawili się ponad dekadę temu we wspólnym filmie – 21 Jump Street. Dzielili nawet jedną scenę.

16 maja rozpoczął się tegoroczny, 76. Festiwal Filmowy w Cannes. Brie Larson przypadła na nim zaszczytna i odpowiedzialna funkcja. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Brie Larson w jury Cannes […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →