Bogusław Linda o Powidokach: “Ten scenariusz był naprawdę ch**owy”


08 grudnia 2016

Obserwuj nas na instagramie:

Bogusław Linda nie ma najlepszego zdania o scenariuszu ostatniego filmu Andrzeja Wajdy, który jest polskim kandydatem do Oscara i w którym zagrał główną rolę.

Powidoki – ostatni film Andrzeja Wajdy – są obecnie promowane w Stanach Zjednoczonych. Bogusław Linda do marketingu ma najwyraźniej oryginalne podejście. W wywiadzie z amerykańskim serwisem filmowym Deadline wypowiedział się ostro o scenariuszu filmu, w którym gra główną rolę – jednego z najważniejszych artystów polskiej awangardy, Władysława Strzemińskiego.

Linda określił scenariusz “chu**wym” oraz wyraził niezadowolenie z tego, że po śmierci Andrzeja Wajdy to na jego barkach jest cała promocja filmu: “Ponieważ Andrzej nie żyje, to ja muszę za niego jeździć po całym, k***a, je**nym świecie. I świecić ryjem we wszystkich miejscach” – komentował aktor. Linda powiedział także, że podejmowano próby naprawy scenariusza, ale we wszystkich tekstach brakowało “beznadziei”.

Cóż, najwyraźniej Franzem Maurerem jest się całe życie. Linda mógłby ucieszyć chociaż z tego, że za granicą film reklamowany jest plakatem, za który nie musi się wstydzić i który przynajmniej wygląda na plakat filmu Wajdy, a nie tandetnego komediodramatu.

000654mpa4p94uw3-c122cx8a9bvwqaeldjd

Szkoła Polskiego Plakatu? Byle nie w Polsce

Powidoki wejdą do polskich kin 13 stycznia 2017 roku. 89. Gala rozdania Oscarów odbędzie się natomiast 26 lutego.

źródło: Deadline

Bogusław Linda nie ma najlepszego zdania o scenariuszu ostatniego filmu Andrzeja Wajdy, który jest polskim kandydatem do Oscara i w którym zagrał główną rolę. Powidoki – ostatni film Andrzeja Wajdy – są obecnie promowane w Stanach Zjednoczonych. Bogusław Linda do marketingu ma najwyraźniej oryginalne podejście. W wywiadzie z amerykańskim serwisem filmowym Deadline wypowiedział się ostro […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →