materiały prasowe

Black Radio nagrali kawałek „Ona” z uczestnikiem TOP Model, Łukaszem Wasielewskim


10 grudnia 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Uczestnik TOP Model gwiazdą muzyki? Więcej! Gwiazdą rock’n’rolla! Łukasz Wasielewski debiutuje u boku Black Radio w ich najnowszym singlu Ona!

Model, Łukasz Wasielewski, debiutuje w świecie muzyki

Jeśli śledziliście tegoroczną jubileuszową edycję programu TOP Model, to z pewnością kojarzycie tego intrygującego blondyna. Łukasz Wasielewski, bo o nim mowa, to – jak się okazuje – nie tylko świetny model, ale również wokalista. Skrzydła tej osłony wrażliwości świeżo upieczonego muzyka pozwolił rozwinąć łódzki zespół Black Radio.

Spotykam się z różnymi, również negatywnymi opiniami odnośnie tego, że nie zajmuje się tylko modelingiem. Muzyka jest bardzo ważnym elementem w moim życiu, a marzenia muzyczne towarzyszą mi od najmłodszych lat. Modeling natomiast jest dość świeżą zajawką, ale dającą mi masę satysfakcji i energii. Pragnę się po prostu spełniać. Robić to, o czym marzę i nie szufladkować się w żaden sposób. Myślę zresztą, że śmiało można powiedzieć, iż moda jest mocno powiązana z muzyką. Wystarczy pójść na koncert ulubionego artysty i zwrócić uwagę na to, jak są ubrani wykonawcy oraz fani. To ludzie tworzą subkultury, które są nieodłączną częścią mody. Chyba każda dziedzina sztuki jest ze sobą w jakiś sposób powiązana i fajnie, gdy to razem rezonuje. Na pokazach mody leci muza, do muzyki kręci się klip, a na klipie aktorzy prezentują stylizacje, itd. Wychodzę z założenia, że takie poszerzanie horyzontów jest bardzo rozwojowe i zachęcam do tego, by poszukiwać i doświadczać różnych rzeczy

– komentuje swoją muzyczną przygodę Łukasz Wasielewski.
Black Radio Łukasz Wasielewski Ona
Łukasz Wasielewski i Dawid Wajszczyk (Black Radio)

Grupa podzieliła się właśnie swoim najnowszym polskojęzycznym singlem – Ona, w którym oprócz jej lidera, Dawida Wajszczyka, słyszymy również właśnie Łukasza Wasielewskiego. Artyści snują naprzemiennie opowieść o nieszczęśliwym zauroczeniu tą samą dziewczyną. Okazuje się, że ich historie, opowiedziane z perspektywy skrajnie odmiennych osobowości, posiadają jednak zaskakująco wiele punktów wspólnych, a celem tego zabiegu było ukazanie, że mimo wszelkich różnic, które dostrzegamy między sobą na co dzień, w każdym człowieku pragnienie miłości jest obecne w równym stopniu, a utraciwszy szansę na jego zaspokojenie, czujemy się jednakowo bezradni.

Zobacz również: Moje Rytmy #35: Black Radio

Black Radio Łukasz Wasielewski Ona
Black Radio feat. Łukasz Wasielewski – Ona, okładka singla

Jak rock’n’roll połączył świat mody i muzyki?

Całość wybrzmiewa na mocnym, surowym, gitarowym tle utrzymanej w stylu retro warstwy muzycznej. Nieprzypadkowo, bowiem duet Black Radio i Łukasza Wasielewskiego to kolaboracja będąca nie tylko lokalnym połączeniem łódzkich artystów, ale również fuzją świata mody i muzyki, dla której pomostem jest wspólna pasja do rock and rolla i brzmień vintage. Posłuchajcie efektów i zobaczcie teledysk w reżyserii Piotra Osaka!

Black Radio feat. Łukasz Wasielewski – Ona

Nowy album od Black Radio nadchodzi! Kiedy premiera?

Utwór Ona został nagrany i zmiksowany w Okolitza Studio w Poznaniu, gdzie pod okiem producenta, Michała Wasyla, zespół Black Radio nagrał swój drugi album. Jego premiera została zapowiedziana na 2022 rok, a pierwszym zwiastunem nadchodzącej płyty łódzkiego bandu jest wydana w 2019 roku EP-ka Holy Mountain.

Ona to pierwsza piosenka po polsku, którą publikujemy, ale takich utworów mamy więcej. Nowa płyta Black Radio będzie zawierała kilka kompozycji w języku polskim, do których napisania dojrzewałem stopniowo. Zacząłem się przekonywać do języka ojczystego w rock and rollu, kiedy podczas koncertów COMY i Luxtorpedy, na których byliśmy supportem, zwróciło moją uwagę, że śpiewanie po polsku daje możliwość nawiązania zupełnie innej relacji z publicznością – takie piosenki tworzą więź dużo bardziej intymną i bezpośrednią, a dla zespołu Black Radio kontakt z odbiorcą i wspólne odczuwanie muzy podczas koncertów było zawsze bardzo ważne. Podczas początkowych okresów pandemii zacząłem więc pisać dużo tekstów i muzyki, gniotłem kartkę za kartką, ale nadal nie byłem przekonany co do śpiewania po polsku. Wreszcie Litza (lider Luxtorpedy – przyp. red.) podczas spotkania w studio, „niechcący” mnie do tego namówił. Powiedziałem mu, że jakoś nie czuję tego w języku polskim, a on mi na to: „to nie rób tego” z obojętną miną. Wtedy wezbrało we mnie poczucie buntu, silnego sprzeciwu wobec Litzy i wobec konstrukcji, którą mi rozwalił. Wieczorem, gdy byłem już w domu napisałem pierwszy numer po polsku, który wejdzie na płytę – piosenkę pt. Warcaby

– mówi Dawid Wajszczyk o nowym albumie Black Radio.

Black Radio – Holy Mountain, posłuchaj!

Uczestnik TOP Model gwiazdą muzyki? Więcej! Gwiazdą rock’n’rolla! Łukasz Wasielewski debiutuje u boku Black Radio w ich najnowszym singlu Ona! Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie Model, […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →